Millenicom mu, TurkNet mi?

Artık ping konusunda sorun yaşamak istemiyorum TurkNet'ten alabileceğim ping değerleri yüksek olursa diye korkuyorum çünkü böyle eleştiriler görmüştüm TurkNet hakkında.

Ping değerlerin nedir kendi altyapısı üzerinden mi alıyorsun yoksa başka altyapı üzerinden mi destek alıyorsun?

Türk Telekom altyapısından faydalanıyorum. Altyapım fena olmadığı için şu an sorun yok. Ping değerim TurkNet'in sunucularından 4 ms. Yurt içi pinglerim iyi. Ama yurt dışı TTNET daha iyi diyebilirim.

Türk Telekom altyapısından faydalanıyorum. Altyapım fena olmadığı için şu an sorun yok. Ping değerim TurkNet'in sunucularından 4 ms. Yurt içi pinglerim iyi. Ama yurt dışı TTNET daha iyi diyebilirim.

Zamanında Türk Telekom ADSL kullanıp 65 ping civarı alıyordum TurkNet'e geçince bu ping değerlerinde ne gibi bir değişiklik olur? Artık 70+ ping civarı almak sinir bozuyor.

Bunu öğrenmek için denemeniz gerekiyor. TurkNet'te taahhüt olmadığı için beğenmezseniz TurkNet'ten çıkabilirsiniz. O yüzden bence TurkNet ile bir deneme yapın.

Teşekkür ederim öyle yapacağım gibi görünüyor Millenicom da taahhütsüz.

Ping değerlerin nedir kendi altyapısı üzerinden mi alıyorsun yoksa başka altyapı üzerinden mi destek alıyorsun?
Hocam ilk bağlandığı zaman hız testinde pingim 5-6 arasıydı zamanla 20-22 lere çıktı.
1645711599689.png

Anlık olarak değerlerim bu şekilde.

Millenicom FIBER'se Turk Telekom FIBER FTTH altypısı yoktur o zaman. Turk Telekom'un altyapı sorgulamasında HIPERNET (VDSL) mi FIBER mi yazıyor? Şu an için tam fiberoptik bağlantı için Turkcell Superonline altyapısından faydalanabilirsiniz gibi duruyor.

Millenicom fıber'SE Türk Telekom fıber FTTH altypısı yoktur o zaman. Türk Telekom'un altyapı sorgulamasında HiperNet (VDSL) mi fıber mi yazıyor? Şu an için tam fiberoptik bağlantı için Turkcell Superonline altyapısından faydalanabilirsiniz gibi duruyor.

Türk Telekom ile sorgulama yaptığımda HiperNet yazıyor.

O zaman TurkNet & Türk Telekom fıber FTTH altyapısından faydalanman hayal. Ben de aynı durumdayım, Turkcell Superonline'a geçiş yapacağım başka alternatifim yok aksi takdirde eski sistem VDSL'den devam etmek durumunda kalacağım.

Bende Turkcell Super Online'a geçmek yerine Millenicom'a geçmek istiyorum Turkcell Superonline üzerinden altyapı sağlayacak sanırsam en mantıklısı sizce hangisidir burada çok kopmalar oluyor diye şikayet iletiliyor Millenicom'a Vodafone gibi bir hizmeti kullanıyorum ping değerlerim yüksek + kopmalar yaşıyorum belli saatler aralığında.

Geri
Yukarı