TurkNet mi Millenicom mu?

Yapa sınırları içerisinde değilim maalesef. Sanırım Millenicom'u seçeceğim zira müşteri hizmetleri TürkNet'e göre çok daha iyi imiş. İkisi de en fazla 9 Mbps verebilirim diyorlar, orası kötü :(

Şu an aktif olarak kullandığınız bir Internet'e sahipseniz modem arayüzünüzden hattınızın SNR margin değerlerine bakarak hattınızın en fazla ne kadar hız desteklediğini ve ne kadarını aktarabileceğini görebilirsiniz, eğer orada da size söyledikleri gibi 9Mbps gibi bir değer varsa en ucuzu hangisiyse onu seçmenizi tavsiye ederim çünkü servis sağlayıcı ne olursa olsun hızınız aynı olacaktır. Fakat benim değerlerim yüksek olmasına rağmen smileadsl bana yüksek hız tanımlayamayız sürekli kopma olur diyordu fakat Milleni'ye geçtim hem hızım arttı hem de kopma olmuyor.

@KickerHouse 7.7 gözüküyor fakat sorgulamada 9 Mbps yazıyor. Geçiş yaptığım taktirde 9 mu alıyorum yoksa yine 7.7 mi? Gerçi mevcut internetimde bile 7.7 alamıyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (35).png
    Ekran Görüntüsü (35).png
    7,1 KB · Görüntüleme: 25
Hat değerlerinize göre alabileceğiniz en yüksek hız 7, 6 Mbps, hat zayıflamanızdaki DB değeri maalesef çok fazla, bu yüzden farklı servis sağlayıcıya geçtiğiniz taktirde de altyapınız değişmediği sürece bu en fazla bu hızları alabilirsiniz. Tam olarak emin değilim ama forumda bazı arkadaşlar elektrikçilerin kablo değişimi yaptığını ve etkili olduğunu söylüyorlardı ama bu konu ne kadar doğru ne kadar yanlış fazla bir bilgim yok isterseniz araştırabilirsiniz. Benim hat değerlerimde de 39Mbps upload desteklediği gözüküyor ama maalesef Türkiye'de bu uploadları veren pek fazla servis sağlayıcı yok.

Dosya Ekleri

• hatdeğerleri.png
    hatdeğerleri.png
    6,5 KB · Görüntüleme: 22
Anladım, teşekkür ederim. En azından TT'ye tepki olarak Millenicom'a geçmeyi düşünüyorum.

Millenicom ile bir görüşün, eğer şu an kullandığınız internet ADSL ise bu yüzden bu değerleri alıyor olabilirsiniz. VDSL altyapıya sahipseniz belki daha yüksek hızlar alabilirsiniz, iyi günler.

Millenicom ile bir görüşün, eğer şu an kullandığınız internet ADSL ise bu yüzden bu değerleri alıyor olabilirsiniz. VDSL altyapıya sahipseniz belki daha yüksek hızlar alabilirsiniz, iyi günler.
ADSL altyapısına sahibim. Kusura bakmayın bir şey daha sormak istiyorum, siz taahhütsüz bir şekilde mi kullanıyorsunuz?

ADSL altyapısına sahibim. Kusura bakmayın bir şey daha sormak istiyorum, siz taahhütsüz bir şekilde mi kullanıyorsunuz?

Estağfurullah ne kusuru. Evet Millenicom'u taahhütsüz olarak kullanıyorum. Hatta ilk ay başka bir arkadaşımın referans koduyla kayıt olmuştum ve ilk ay ücret bile ödemedim, bu kampanyaları sanırım hala devam ediyor.

Yıl sonu gibi fiber gelecek diyorlar. Bu durumda TT tarifleri pahalı olduğu için başka bir firma düşünebilirim. Memnun musunuz? Herhangi bir aksaklık durumunda yardım etme potansiyelleri nasıl?
Ben Teyzemi abone yaptım. TT nasıl hizmet veriyorsa aynı değerleri alabiliyor. M.H. teknik bilgisi beni şaşırttı. Eski bir modemi aktif edemiyordum, adım adım kurulama yardımcı oldular. 8 Ay sonra taahhüt bitiyor bende geçeceğim.

Geri
Yukarı