TurkNet mi Millenicom mu?

Ucsktr

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar merhaba, sizin de fikrinizi almak istedim. 1 aya kadar yeni aldığım eve taşınıyorum.

Binamda Türk Telekom'un Fiber altyapısı mevcut. Türknet ve Millenicom altyapıları destekliyor. Sizce hangisini seçmeliyim hangisi daha iyi? Önceliğim oyundaki ping durumu sonra hızı.

Görselleri bırakıyorum. Ek olarak şu modemin tavsiyesini aldım;

Bunu mu kullanmalıyım yoksa İSS'in önerdiği modemleri mi? Tecrübelerinizi aktarırsanız sevinirim...

ts1.jpg

ts2.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok benzer bir durum benim için de geçerli. Konu açma hazırlığındaydım. 1 ay sonra lanet olası TT taahhütü bitiyor. 3 ile 6 ay gibi bir süre sonra daha iyi altyapısı olan bir yere taşınacağım. Şimdilik DSL var. Yine bu TT altyapısını kullanacak olan bu ikiliden hangisini tavsiye edersiniz. Türknet'in benim şehrimde servisi yokmuş. Başka şehirden geliyorlarmış. Sorun halinde muhattap bulamamaktan korkuyorum.

Millenicom internet kesilmeleri fazla oluyor önermem.(Arkadaşımdan yola çıkarak yazdım)

Ben Türknetten geçiş yaptım Millenicoma. Lakin Türknetten daha memnundum. Çünkü sürekli kopma sorunu yaşıyorum ve bu yüzden internetimi DNS ile kullanmak zorunda kalıyorum. İlk işim geçiş yapmak olucak. 3 ay bedava internet kullanacak olmam da cabası. Lakin şunu unutmayın, bu problemler tamamen şans. En iyisi birini seçip, memnuniyete göre karar vermek.

Ben TürkNet kullanıyorum, altyapım Türk Telekom'unkini kullanıyor, VDSL'e geçeceğim ama boş port yok ilk kim boş port verirse ya TürkNet'te kalacağım ya da Millenicom'a gideceğim. TürkNet'in müşteri temsilcisine ulaşamıyorsun ama sorununu hemen çözüyorlar internet kesildiğinde ertesi sabah hemen TT ekipleri geliyor.
Bana göre olması gereken bu, çok ufacık arızalar için arayan insanlar var bunun yerine TürkNet sitesinden ufak bir anketle sorunu tespit ediyor kullanıcının yapması gerekenleri yazıyor eğer çözülmezse hemen el atıyorlar, bunun dışında çoğu kişi anlatmak istediğini sorununu anlatamıyor, kaba olanlar var, küfür edenler var, trolleyenler var, ufak bir kesim de olsa şivesinden zor anlaşılan insanlar var, bence en uygunu böylesi ve ertesi gün çözüldümü diye arıyorlar.

Geri
Yukarı