TurkNet mi Millenicom mu?

Ben NetSpeed ile bu modemi kullanıyorum modemden aşırı memnunum internetten de memnunum. Seçeneklerin arasında Millenicom başka tavsiye istersen NetSpeed.

Modemde kararlıyım bende teşekkür ederim. Gıbırnet daha iyi görünüyor olmazsa türknet geçerim :)

Hat değerlerim aşağıdaki gibi.

kk.png

Modemde kararlıyım bende teşekkür ederim. Gıbırnet daha iyi görünüyor olmazsa TürkNet geçerim :)

Hat değerlerim aşağıdaki gibi.

Eki Görüntüle 622393

TürkNet iyi ben TürkNet kullanıyordum ama bir zam yaptı 13 TL birden ben 65 TL 200 GB kotalı kullanıyorum her 1 GB 50 kuruş şu an memleketteyim kullanan yok 65 TL ödeyeceğim ama İstanbul’a döndüğüm de bu kota aşacak 75 TL'de sınırsız hale gelecek daha yukarı çıkmayacak hız düşme vs yok. Kısaca kullandığın kadar ödemiş olacaksın beni cezbeden bu oldu NetSpeed'de.

Ben şu an TürkNet kullanıyorum, kopma falan herhangi bir sorunla karşılaşmadım şu ana kadar, tek kopma sabah ezanı okunurken oluyor ezan bitince geri geliyor (şaka değil). İnternet, 3-4 aydır kullanıyorum, ZyXEL modem var, dublex evde alt katta rahat çekiyor, aldığım hız 35MB download, 3MB upload.
Kısaca Yozgat merkezde rahat kullanılıyor.

Teşekkür ederim hocam. Bende bu Gıbırnet'i tercih edeceğim. Hoşuma gitti. 100'lük paketi tercih etsem sizce 100 mbps hız alır mıyım? Yaklaşsam bile benim için yeterlidir :)

Oyunlarda ping farkı gerçekten var mı? Kaç ms fark oldu? Örnek verebilir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim.
Türknet kullanırken Kayseri-İstanbul sunucuları arasında 32 ms sabit değer ile oyun oynayabiliyordum. Gıbırnet ile bu değer 22-24 ms arasına düşmüş bulunmakta. Frankurt sunucularında Türknet ile 70-75 ms alırken Gıbırnet ile bu değer 63-65 ms olmakta. Altyapınız 100 için uygunsa alabilirsiniz. Ama santral uzaklığı fazla ise, gürültü fazla ise ve zayıflama fazla ise ona göre paket seçmenizde yarar var.
Şu anda aktif bir bağlantınız varsa modem arayüzünden hat değerlerini paylaşın. altyapı durumunuza göre paket önerelim.

Türknet kullanırken Kayseri-İstanbul sunucuları arasında 32 ms sabit değer ile oyun oynayabiliyordum. Gıbırnet ile bu değer 22-24 ms arasına düşmüş bulunmakta. Frankurt sunucularında Türknet ile 70-75 ms alırken Gıbırnet ile bu değer 63-65 ms olmakta. Altyapınız 100 için uygunsa alabilirsiniz. Ama santral uzaklığı fazla ise, gürültü fazla ise ve zayıflama fazla ise ona göre paket seçmenizde yarar var.
Şu anda aktif bir bağlantınız varsa modem arayüzünden hat değerlerini paylaşın. altyapı durumunuza göre paket önerelim.

Şu an aktif bir bağlantı yok ama yukarıda 50 ve üstü verebileceğini söylüyor. Bende o yüzden 100 seçsem en azından 70 falan alsam benim için yeterli olur diye düşündüm. Şu an onları bilmediğim için teknik ayrıntılar hakkında bilgim yok maalesef. Daha evime taşınmış bulunmamaktayım. Ama komşulara sordum binada stabil bir internet varmış. Tüm komşuların internetleri hızlı.

100'lük paketi seçsem internetimde kopma mı olur acaba? 35'liği mi seçmeliyim?

Şu an aktif bir bağlantı yok ama yukarıda 50 ve üstü verebileceğini söylüyor. Bende o yüzden 100 seçsem en azından 70 falan alsam benim için yeterli olur diye düşündüm. Şu an onları bilmediğim için teknik ayrıntılar hakkında bilgim yok maalesef. Daha evime taşınmış bulunmamaktayım. Ama komşulara sordum binada stabil bir internet varmış. Tüm komşuların internetleri hızlı.

100'lük paketi seçsem internetimde kopma mı olur acaba? 35'liği mi seçmeliyim?
Paketler arasında geçiş işlemi hızlı bir şekilde yapılabiliyor. Siz 100 olarak seçip şansınızı deneyin baktınız stabil değil 35 olarak değiştirebilirsiniz. Firmanın en çok hoşuma giden yanı şu SAYE sistemi ile altyapı ne veriyorsa biz hepsini vereceğiz diyor.

Hocam müşteri hizmetleri nasıl? Eğer geçtiğimizde sıkıntılar yaşarsak sorunsuzca bırakabilir miyiz firmayı? TürkNet gibiyse bulaşmayı hiç düşünmüyorum hocam.

Geri
Yukarı