Özgür Özel, Şeyh Said’e Hain Diyemedi

365436

Hectopat
Makaleler
18
CHP Lideri Özgür Özel, Candaş Tolga’nın programında kendisine gelen “Şeyh Said hain mi, kahraman mı?” Sorusuna yönelik; “Bir kere, benim Şeyh Said’e ‘hain’ demem ‘kahraman’ demem sizi memnun edecekse… Ben Şeyh Said isyanının kendi konjonktüründe cumhuriyete karşı bir ayaklanma olduğunu biliyorum. Ama bu ayaklanmanın bastırılması sonucu oluşmuş acılar bugün bazı torunların kalbini acıtıyorsa, o acıya saygılı olmak gerekir.” ifadelerini kullandı.

Yani arkadaş Atatürk’ün partisinde yerelleri kazanmak için Cumhuriyete karşı yapılan ilk ırkçı ve dinci isyanı tu pis kaka olarak bile nitelendiremedi.

Akepesi cehapesi memlekette bu vatanın evlatları ve kurucuları hariç vatan millet ve Türk düşmanı kim varsa en çok primi ona veriyorlar. Çıldırırsın. Bunu da Şeyh Said’ci çoğunluğu terör destekçisi adamlara yaranmak için yapıyorlar o ayrı bir kafayı yemelik…

Bir de Atatürk'ün partisinden gelecekler. HDP PKK yanlılarına selam ver, terörist deme bir de bu konu bunların ne halt olduğunu belli ediyor. Daha dün askerimiz şehit olmuş bu vatan için.
Bunlar hala daha vatanlarının değerini anlayamadılar.

Önceki yaşantımızda ne günah işledikte bu hâle düştük? Şu muhalefetin konu olduğu haberlere bak, çıldırırsın.

Yakın gelecekte deprem, kıtlık ve sığınmacı ayaklanması olursa bunlara güvenmemiz gerekecek.
Değerli dostlarım biz Türk değil miyiz? Türk milleti değil miyiz? Her şeyin noktasını biz koymuyor muyuz? Ee öyleyse bu ümitsizlik karamsarlık niye? Daha birçok parti var hemen üzülmeyin ümit özdağ gibi vatan sever insan varken bu karamsarlık niye anlamıyorum.

Ayrıca bir Kemal Kılıçdaroğlu gitti bir kılıçdaroğlu geldi gibi bir şey oldu yazık oldu ben üzülüyorum bu CHP'nin durumuna resmen AKP'ye çalışıyorlar gibi hissediyorum.

CHP lideri özgür özel, candaş Tolga'nın programında kendisine gelen “şeyh said hain mi, kahraman mı?” sorusuna yönelik; “bir kere, benim şeyh Said'e ‘hain' demem ‘kahraman' demem sizi memnun edecekse… ben şeyh said isyanının kendi konjonktüründe cumhuriyete karşı bir ayaklanma olduğunu biliyorum. Ama bu ayaklanmanın bastırılması sonucu oluşmuş acılar bugün bazı torunların kalbini acıtıyorsa, o acıya saygılı olmak gerekir.” ifadelerini kullandı.

Yani arkadaş Atatürk'ün partisinde yerelleri kazanmak için cumhuriyete karşı yapılan ilk ırkçı ve dinci isyanı tu pis kaka olarak bile nitelendiremedi.

Akepesi cehapesi memlekette bu vatanın evlatları ve kurucuları hariç vatan millet ve Türk düşmanı kim varsa en çok primi ona veriyorlar. Çıldırırsın. Bunu da şeyh Said'ci çoğunluğu terör destekçisi adamlara yaranmak için yapıyorlar o ayrı bir kafayı yemelik…

Chpkk diyorum. AKP'li ilan edecekler ediyorlarsa etsinler kimsenin umurunda değiller zaten.

"Müderris, mutasavvıf, müfessir ve muhaddis olan Şeyh Said, Şeyh Said İsyanı'nın lideriydi. Cumhuriyet'in ilanına ve laik düzene karşı çıkan Şeyh Said, şeriat isteğiyle dönemin hükûmetine karşı silahlı isyan girişiminde bulunmuş, bunun üzerine 1925 yılında yargılanmış ve idam edilmiştir."

Yorum bu kadar. Denecek bir şey yok. Sadece şunu sormak istiyorum: Özgür Özel gelince değişim olacağına inanan CHP'liler vardı. Onlar burada mı acaba? Değişim olmayacağını birçok sefer söyledik. Sırf Şeyh Said'in torunlarından oy toplamak için gerçek Atatürkçüleri ve CHP'lileri partiye küstürüyor.

Aynı şekilde HDP tabanından oy alabilmek için de onlarla arayı da iyi tutmaya çalışıyor. Gene gerçek Atatürkçüler ve CHP'liler partiye küsmüş oluyor. Yahu, şehit cenazesine katıldıktan sonra HDP'ye neden ziyaret yapıyorsun ki? Sırf onların tabanından oy alabilmek için yapmayacakları şey yok.

Ancak şunu da hatırlatmak isterim: Yanlış hatırlamıyorsam HDP, yerel seçimlerde her ilde adayını çıkaracak; özellikle de büyük şehirlerde aday çıkaracağını düşünüyorum. Şunu da unutmayalım ki önceki yerel seçimlerde İstanbul ve Ankara kazanıldıysa HDP'nin aday çıkarmaması sayesinde kazanıldı. HDP, bu yerel seçimlerde aday çıkarırsa İstanbul ve Ankara'yı nasıl kazanacaklar? İşte onu merak ediyorum, etmiyor değilim :D

Açıkçası Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'nun kazanıp kazanmaması umurumda değil. Bunlar değişim adına hiçbir şey yapmıyorsa biz de oy atmamasını da biliriz. Yahu, değişim adına hiçbir şey yok! Atatürk'ün partisinin geldiği noktaya bak. Gerçekten adamın siniri bozuluyor. Değişim adına hiçbir şey yapılmayacaksa oy moy yok. Zafer'den ya da Memleket'ten devam.

Değerli dostlarım biz Türk değil miyiz? Türk milleti değil miyiz? Her şeyin noktasını biz koymuyor muyuz? Ee öyleyse bu ümitsizlik karamsarlık niye? Daha birçok parti var hemen üzülmeyin ümit özdağ gibi vatan sever insan varken bu karamsarlık niye anlamıyorum.

Ayrıca bir Kemal Kılıçdaroğlu gitti bir kılıçdaroğlu geldi gibi bir şey oldu yazık oldu ben üzülüyorum bu CHP'nin durumuna resmen AKP'ye çalışıyorlar gibi hissediyorum.
İnsanları kılıç ile kestiğin devir bitti artik.
Paran pul olduysa, dış siyaseti beceremiyorsan, iç siyaseti-eşitliği-adaleti-insan haklarını sağlayamıyorsan, halk birbirine girdiyse, tarikat ve araplara iman ve güç savaşı söz konusu iken gençlerin kuracağı ve hayal edeceği bir gelecek söz konusu olamaz.

Ümit Özdağ ve Muharrem İnce ideolojileri, çizgileri ve kararlılıkları sayesinde ümit kaynağı olsalar dâhi oy oranları artmadıkça bir cacığa yaramaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı