Pisi Linux kurulum rehberi yapılmalı

Yer
Samsun
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Laptopumun Markası/Modeli : HP Laptop 15-bs0xx

İşlemci : İntel Core İ3 6006U

Bellek : 12 GB

Grafik : İntel HD Graphics 520

Depolama (SSD) : 128 GB + 256 GB

İşletim Sistemi : Windows 11 Home İnsider Preview Single Language 24H2
Meslek
Öğrenci (AÖL)
Öncelikle hepinize merhaba, bu foruma birkaç isteğim var. Bunları açıklamak isterim;

1-) Geçtiğimiz yıllarda @Recep Baltaş "Pardus 19.4 kuran var mı?" isminde bir konu açmıştı. Ayrıca Pardus kurulum rehberi de gelecekti. Fakat çoğu üye
Pardus'un "Makyajlanmış Debian" olduğunu açıkça belirtti. Bu yüzden bir konu açtım. Bence Pisi Linux kurulum rehberi yapmak daha mantıklı gibi.

Fikirlerini eksik etmeyen @Linux Aliskanligi hocama teşekkürler.

2-) Bu forumda kendimi pek dikkate alınmıyor gibi hissettim. Geçen ki konularımdan anımsadım.

3-) Bir arkadaş bana ifade spamı attı. Bu beni çok rahatsız etti. (Spam silinmedi)

Anlayışınız için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Pisi ve Pardus 'bana gore' destegi cok az olan gereksiz 2 isletim sistemi. Sorun Turklerin yapmasi degil desteklerinin az olmasi. Ve zaten Linux'ta yeni biriysen pisi ya da Pardus yerine direkt olarak Ubuntu'dan baslaman onerilir. Kaynak bollugu, guncelleme destekgi ve arkasindaki ekip nedeniyle.

İlk soruna şöyle cevap vereyim, PiSi'nin kurulumunun herhangi bir dağıtım kurulumundan (veya onların kurucularını kullanmaktan) farkı yok; disk bölümlendirmeleri, hesap oluşturma vesaire neredeyse tüm adımlar aynı. Diğer sorularının cevabı bende yok. :)

Pisi ve Pardus 'bana gore' destegi cok az olan gereksiz 2 isletim sistemi. Sorun Turklerin yapmasi degil desteklerinin az olmasi. Ve zaten Linux'ta yeni biriysen pisi ya da Pardus yerine direkt olarak Ubuntu'dan baslaman onerilir. Kaynak bollugu, guncelleme destekgi ve arkasindaki ekip nedeniyle.
Pardus ile Ubuntu arasında fark yok bence, ikisi de debian tabanlı sonuçta.

Öncelikle hepinize merhaba, bu foruma birkaç isteğim var. Bunları açıklamak isterim;

1-) Geçtiğimiz yıllarda @Recep Baltaş "Pardus 19.4 kuran var mı?" isminde bir konu açmıştı. Ayrıca Pardus kurulum rehberi de gelecekti. Fakat çoğu üye
Pardus'un "Makyajlanmış Debian" olduğunu açıkça belirtti. Bu yüzden bir konu açtım. Bence Pisi Linux kurulum rehberi yapmak daha mantıklı gibi.

Fikirlerini eksik etmeyen @Linux Aliskanligi hocama teşekkürler.

2-) Bu forumda kendimi pek dikkate alınmıyor gibi hissettim. Geçen ki konularımdan anımsadım.

3-) Bir arkadaş bana ifade spamı attı. Bu beni çok rahatsız etti. (Spam silinmedi)

Anlayışınız için teşekkür ederim.
Siz yapın hocam bir WM'ye adım adım kurulumunu gösterin bizde severek okuruz.

Bir keresinde VirtualBox üzerinde denemiştim ancak hata verdi. Öncekinde öyle bir hata
vermemişti. Sadece donma ve kasma gibi sorunlar olmuştu.

Geri
Yukarı