Pisi Linux kurulum rehberi yapılmalı

Pisi Linux'u kurmak diğer dağıtımları kurmak ile neredeyse aynı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Makyajlanmış Debian ne demek ya? Ubuntu'da makyajlanmis bir Debian'dir ona bakilirsa. Kendisine ait bir paket deposu olan her dagitim ayri bir dagitimdir. Cok garip bir yorum gercekten.

Saçma bir yorum bu arada; Ubuntu neredeyse Debian'dan bağımsız bir taban haline geldi. Kendi paket yöneticisi Snap gibi Debian'dan bağımsız bir sürü özellik getirdiler. Pardus ise Debian'ı alıp üstüne bir tema, dandik bir market ve ufak tefek araç ekleyip "Yerli Milli" havasına giren bir distro olmakla kaldı. 9-10 yıl önce terkettikleri PiSi'yi çok az kişi geliştiriyor ve Solus'un paket yöneticisi PiSi'den forklandı, buna rağmen kimse koca TÜBİTAK'ın geliştirdiği (!) Pardus'un yüzüne adamakıllı bakmadı. Her ne kadar Ubuntu'yu ve tabanını sevmesemde kesinlikle Pardus'tan çok daha özgün halde.

Son düzenleme:
Saçma bir yorum bu arada; Ubuntu neredeyse Debian'dan bağımsız bir taban haline geldi. Kendi paket yöneticisi Snap gibi Debian'dan bağımsız bir sürü özellik getirdiler. Pardus ise Debian'ı alıp üstüne bir tema, dandik bir market ve ufak tefek araç ekleyip "Yerli Milli" havasına giren bir distro olmakla kaldı. 9-10 yıl önce terkettikleri PiSi'yi çok az kişi geliştiriyor ve Solus'un paket yöneticisi PiSi'den forklandı, buna rağmen kimse koca TÜBİTAK'ın geliştirdiği (!) Pardus'un yüzüne adamakıllı bakmadı. Her ne kadar Ubuntu'yu ve tabanını sevmesemde kesinlikle Pardus'tan çok daha özgün halde.

Yerli ve Milli havalarina girdiler mi girmediler mi o konu hakkinda herhangi bir bilgim yok hic takip etmedim. Tubitak'in gelistirdigini bile bilmiyordum, ben bir grup insan tarafindan uretilmis bir Debian forku oldugunu saniyordum. Ilgincmis gercekten. Pardus uretilirken sadece devlet kurumlarinin vs hedeflendigini biliyorum, ne kadar dogru o da muamma tabi.

Arkadaşlar öncelikle cevaplarınız için hepinize teşekkür ederim. Pisi Linux'un görünümünü çok
beğenmiştim. Fakat bu distroyu geliştiren çok az gönüllü var.

@Recep Baltaş sizin düşünceniz hangi yönde?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı