Çözüldü Pisi Linux'ta Chrome nasıl kurulur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mergen Tengri

Hectopat
Makaleler
8
Daha fazla  
Meslek
Tekno-Lokum
Yerli işletim sistemi olan Pisi Linux'ı kurdum.
Ancak Google Chrome'u kurmak istiyorum. sudo pisi it google-chrome komutunu uçbirime girip kurdum ancak Google Chrome'u başlatamıyorum.
Uygulama menüsünde Chrome yok.

1647694860697.png

Çözüm
chrome diye dene. Ayrıca terminalden neden başlatıyorsun?
KDE'de indirdiğim uygulamalar başlat menüsüne gelmiyor. Yeniden başlattım ama hala gelmedi. Bende Uçbirimden başlatıyorum uygulamaları.
Bu konu ile çözdüm teşekkürler.
chrome diye dene. Ayrıca terminalden neden başlatıyorsun?
KDE'de indirdiğim uygulamalar başlat menüsüne gelmiyor. Yeniden başlattım ama hala gelmedi. Bende Uçbirimden başlatıyorum uygulamaları.
Bu konu ile çözdüm teşekkürler.

Çözüm
Yerli işletim sistemi olan Pisi Linux'ı kurdum.
Ancak Google Chrome'u kurmak istiyorum. sudo pisi it google-chrome komutunu uçbirime girip kurdum ancak Google Chrome'u başlatamıyorum.
Uygulama menüsünde Chrome yok.

Eki Görüntüle 1336392

Görüyorum ki konu 1 yıl önce açılmış ama belki şu an bu konuyu araştıranlar olabilir. Bari onlar için çözüm olsun. Pisi Linux'a Flatpak desteği eklerseniz eğer çok kolay bir şekilde Google Chrome'u kurabilirsiniz. Hem de neredeyse sanki Pisi Linux'un yerel uygulaması gibi kullanabilirsiniz.
Şu linke tıklayarak Pisi Linux'a nasıl flatpak desteği ekleyebileceğinizi görebilirsiniz. Flatpak desteği ekledikten sonra ise terminale

Kod:
flatpak install flathub com.google.Chrome

Komutunu yazarsanız Google Chrome'u kurabilirsiniz.

Görüyorum ki konu 1 yıl önce açılmış ama belki şu an bu konuyu araştıranlar olabilir. Bari onlar için çözüm olsun. Pisi Linux'a Flatpak desteği eklerseniz eğer çok kolay bir şekilde Google Chrome'u kurabilirsiniz. Hem de neredeyse sanki Pisi Linux'un yerel uygulaması gibi kullanabilirsiniz.
Şu linke tıklayarak Pisi Linux'a nasıl flatpak desteği ekleyebileceğinizi görebilirsiniz. Flatpak desteği ekledikten sonra ise terminale

Kod:
flatpak install flathub com.google.Chrome

Komutunu yazarsanız Google Chrome'u kurabilirsiniz.
Aslında sorun benim bilgisayarımda veya o an kullandığım Pisi sürümündeymiş.
Şuan kurulabiliyor. Sorun yok.
Bu arada evet Flatpak gerçekten harika bir teknoloji ancak sanki uygulamalar native/yerel olarak çalışmıyor gibi. Mesala FDM'yi indirdiğimde otomatik olarak başlaması ve tarayıcı ile entegre çalışması gerekiyor ancak Flatpak sürümünde olmuyor.

Aslında sorun benim bilgisayarımda veya o an kullandığım Pisi sürümündeymiş.
Şu an kurulabiliyor. Sorun yok.
Bu arada evet Flatpak gerçekten harika bir teknoloji ancak sanki uygulamalar native/yerel olarak çalışmıyor gibi. Mesela FDM'yi indirdiğimde otomatik olarak başlaması ve tarayıcı ile entegre çalışması gerekiyor ancak Flatpak sürümünde olmuyor.

Evet maalesef Flatpak'in hala gelişmeye ihtiyacı var. Fakat Google Chrome flatpak ile çok iyi çalışıyor. Karşılatığım 2 sorun vardı. Birincisi, bir site pwa uygulaması olarak kurulamıyor. Çünkü flatpak uygulamaları sadece Home klasörüne müdahale edebiliyor. Sanırsam Chrome root klasörüne kurmaya çalıştığı için olmuyor. Bir de tema sorunu. Seçtiğim tema flatpak uygulamalarında tam uygulanamıyor. Zaten tema sorunu Flatpak'in bir sorunu. İleride bunu düzeltirler diye düşünüyorum. Şu an flatpak olarak Brave kullanıyorum ve çok stabil çalışıyor. Free Download Manager değil de flatpak olarak uget kullanııyorum tüm dosya, video falan indirme işlerime yarıyor.

Bu arada, Flatpak'li bir browser ile Flatpak'li FDM'yi denediniz mi? Aynı platformda olunca çalışırlar belki.

Son düzenleme:
Bu arada, Flatpak'li bir browser ile Flatpak'li FDM'yi denediniz mi? Aynı platformda olunca çalışırlar belki.
Hayır hocam yine öyle çalışmadı. Free Download Manaeger’in be Tarayıcının’da DEB olması gerekiyor malesef.
Bilgisayar’a geçince Uget’i indiririm. Teşekkürler öneri için.

Yeni konular

Geri
Yukarı