Razer Barracuda X 2022 Alınır mı?

mete_

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba başlıkta yazdığım gibi bu kulaklığı almayı düşünüyorum. Piyasada çok fazla çoklu platform özellikli kulaklık yok. Evde oyunumu oynayayım, dışarda müziğimi dinleyeyim çok kaba durmasın biraz şık olsun, kablo derdim olmasın diye bunu tercih ediyorum. Mikrofonu mükemmel olmak zorunda değil arkadaşlarım ne dediğimi anlasın yeterli. Eğer aynı fiyata şu kulaklık daha iyi derseniz önerilerinize açığım ve bu kulaklığı kullanan arkadaşlar varsa uzun kullanım yorumlarını da almak isterim.

9 Eylül'de İtopya'dan aldım bu kulaklığı ve hala kullanıyorum. Aklıma gelen artı eksileri yazayım.

-
  • Dogle ile bağlantıda ve 7.1 açtığımda inanılmaz kasmalar yaşadım. Bluetooth ile bağlanıyorum bu yüzden.
  • Bilgisayarda uygulama desteği yok.
  • Dışarıya biraz ses veriyor.
+
  • Şarj süresi. Piyasada daha iyisi var mı bu konuda bilmiyorum. İnanılmaz uzun süre gidiyor ve 2-3 saat şarj etmek yeterli oluyor.
  • Multi platform özelliği kullanışlı.
  • Ses kalitesi iyi.
  • Pedler terletmiyor ve konforlu.
Nötr:
  • Belirli bir süre kullanılmadığında batarya gücünü korumak için kendi kendine kapanıyor kulaklık. Ama bu bazen twitch yayını izlerken hiçbir işlem yapmadığım takdirde de oluyor. Sadece izliyorum ve kapanabiliyor. Tam olarak neye göre çalıştığını henüz çözemedim bu işlevin.

Kapanma özelliğini ilk kez sizden gördüm kimse bahsetmemişti. Garip bir özellikmiş ses geldiği halde kapanıyor demek. Hocam benim merak ettiğim bir şey var. Şuanda hyperx cloud stinger kullanıyorum ve discord'da arkadaşlarımla konuşurken belli bir ses seviyesinin üzerine çıkarınca mikrofona taşmaya başlıyor. Barracuda'da dışarıya o kadar ses veriyor mu?

Kapanma özelliğini ilk kez sizden gördüm kimse bahsetmemişti. Garip bir özellikmiş ses geldiği halde kapanıyor demek. Hocam benim merak ettiğim bir şey var. Şuanda hyperx cloud stinger kullanıyorum ve discord'da arkadaşlarımla konuşurken belli bir ses seviyesinin üzerine çıkarınca mikrofona taşmaya başlıyor. Barracuda'da dışarıya o kadar ses veriyor mu?
Dışarıya ses vermesini mikrofonla test etmedim. Zaten mikrofonu neredeyse hiç kullanmamışımdır. Ama şöyle söyleyeyim bilgisayardan ve kulaklıktan tüm ses ayarlarını sona çekerseniz ve biraz yüksek sesli bir şey dinliyorsanız kulaklığı masaya bıraktığınızda sesleri duymaya devam edersiniz.

Anladım teşekkürler hocam cevaplarınız için 2200 lira bandında sanırım en iyi kulaklık.

Dostum o fiyat bandında alabileceğin, Wireless, batarya ömrü, Mic'in çıkması, ses kalitesi vb. şeyler için alabileceğin en iyi kulaklık. Senin de dediğin gibi dışarıda da kullanayım şık dursun bataryası gitsin bunlar benim de aklımdaydı ve bende tam olarak o gerekçeden aldım ama gel gelelim aldıktan sonra her şey istediğim gibi gitmedi. Arkadaşında dediği gibi tam zamanını bilmiyorum ama 10-15dk sonra kendini kapıyor garip bir şekilde neye bağlı olduğunu bende çözemedim bazen dinlerken de kapıyor fakat dinlemesen de kapıyor acayip iğrenç bir şey bir anda gidiyor ne oluyor diyorsun çok önemli bir şeyin ortasındayken gittiğini düşün yani, dip ses sıkıntısına da gelirsek kulaklık üstünde ki volume ayarından en sona getirirsen kesinlikle rahatsız edici bir dip ses geliyor. Bu ikisi araştırdığım ve herkeste olan problemler gelelim benim probleme bende bağlantı sorunları yaşanıyordu bir anda bağlantı kopuyordu sonrasında ses patlamaları cızırtılar oluyordu ve Dongle'yi çıkartıp tekrar takıncaya kadar geçmiyordu bazen kendi kendine Bluetooth'a geçiyordu Wireless'a geçirene kadar canım çıkıyordu en sonunda artık bir şeyler izlerken bir şey olmuyordu fakat durduğumda başlıyordu pat pat pat ses patlamaları yapmaya sonra eski televizyonları biliyor musun bilmiyorum ama onlar böyle git gel yapardı onun gibi bir ses dıt dıt dıt diye bazen Dongle'yi çıkartıp taksam bile geçmiyordu bilgisayarın bütün USB portlarını denedim fakat geçmedi hiçbir şekilde ilk aldığımda o kadar çok olmamasına rağmen sonrasında artık dayanılmayacak bir kıvama geldi ve bende iade ettim ve dediklerim doğru olacak ki direkt iademi kabul ettiler alalı 1 ay olmasına rağmen.

Bu dediklerimden ilk dediklerim yanı dip ses ve 10-15dk sonra kapanması gerçekten herkese olan bir sorun çok araştırdım ve bu ikisi kesin yaşanıyor benimle aynı şeyi yaşayan birkaç kişiye daha rastladım ama çok değildi demek ki şansa oluyor, bence alırken o iki şeye dikkat etmelisin o sıkıntılar haricinde gerçekten çok güzel bir kulaklık. Son olarak G535'e geçtim rahatlık olarak mükemmel bir kulaklık fakat ses kalitesi, malzeme kalitesi ve kozmetik açıdan biraz daha önde Barracuda X 2022. yaşadığım sıkıntıyı yaşamaktan korkuyorum yoksa tekrar Barracuda X 2022 alırdım. Ek olarak söylemeyi unuttum kütüphane, otobüs gibi yerlerde kullanacağını düşünüyorsan çok yanılıyorsun çünkü dışarıya çok ses veriyor sesi %50-%60 seviyelerine indirmen gerekiyor bu da deneyimi çok engelliyor bence.

Dostum o fiyat bandında alabileceğin, Wireless, batarya ömrü, Mic'in çıkması, ses kalitesi vb. şeyler için alabileceğin en iyi kulaklık. Senin de dediğin gibi dışarıda da kullanayım şık dursun bataryası gitsin bunlar benim de aklımdaydı ve bende tam olarak o gerekçeden aldım ama gel gelelim aldıktan sonra her şey istediğim gibi gitmedi. Arkadaşında dediği gibi tam zamanını bilmiyorum ama 10-15dk sonra kendini kapıyor garip bir şekilde neye bağlı olduğunu bende çözemedim bazen dinlerken de kapıyor fakat dinlemesen de kapıyor acayip iğrenç bir şey bir anda gidiyor ne oluyor diyorsun çok önemli bir şeyin ortasındayken gittiğini düşün yani, dip ses sıkıntısına da gelirsek kulaklık üstünde ki volume ayarından en sona getirirsen kesinlikle rahatsız edici bir dip ses geliyor. Bu ikisi araştırdığım ve herkeste olan problemler gelelim benim probleme bende bağlantı sorunları yaşanıyordu bir anda bağlantı kopuyordu sonrasında ses patlamaları cızırtılar oluyordu ve Dongle'yi çıkartıp tekrar takıncaya kadar geçmiyordu bazen kendi kendine Bluetooth'a geçiyordu Wireless'a geçirene kadar canım çıkıyordu en sonunda artık bir şeyler izlerken bir şey olmuyordu fakat durduğumda başlıyordu pat pat pat ses patlamaları yapmaya sonra eski televizyonları biliyor musun bilmiyorum ama onlar böyle git gel yapardı onun gibi bir ses dıt dıt dıt diye bazen Dongle'yi çıkartıp taksam bile geçmiyordu bilgisayarın bütün USB portlarını denedim fakat geçmedi hiçbir şekilde ilk aldığımda o kadar çok olmamasına rağmen sonrasında artık dayanılmayacak bir kıvama geldi ve bende iade ettim ve dediklerim doğru olacak ki direkt iademi kabul ettiler alalı 1 ay olmasına rağmen.

Bu dediklerimden ilk dediklerim yanı dip ses ve 10-15dk sonra kapanması gerçekten herkese olan bir sorun çok araştırdım ve bu ikisi kesin yaşanıyor benimle aynı şeyi yaşayan birkaç kişiye daha rastladım ama çok değildi demek ki şansa oluyor, bence alırken o iki şeye dikkat etmelisin o sıkıntılar haricinde gerçekten çok güzel bir kulaklık. Son olarak G535'e geçtim rahatlık olarak mükemmel bir kulaklık fakat ses kalitesi, malzeme kalitesi ve kozmetik açıdan biraz daha önde Barracuda X 2022. yaşadığım sıkıntıyı yaşamaktan korkuyorum yoksa tekrar Barracuda X 2022 alırdım. Ek olarak söylemeyi unuttum kütüphane, otobüs gibi yerlerde kullanacağını düşünüyorsan çok yanılıyorsun çünkü dışarıya çok ses veriyor sesi %50-%60 seviyelerine indirmen gerekiyor bu da deneyimi çok engelliyor bence.
Evet 10-15 dk sonra kapanması probleminden herkes şikayetçi ama benim kulaklığımda öyle bir problem yok. Oturup kulaklığa ya da bilgisayara dokunmadan saatlerce dizi ya da twitch'de yayın izliyorum herhangi bir şekilde kapanmıyor biraz şansla alakalı galiba bana sağlamı denk geldi. Dip ses konusunda çok ufak bir dip ses var bazen duymuyorum bile (belki de alıştım.) ama kulaklık boştayken pat pat ses gelmesinden ben de şikayetçiyim umarım problem daha da büyümez. Kulaklığın bluetooth ile wireless arasında geçişi benim de canımı sıkıyor bazen bluetooth modunda kalıyor kulaklığı kapatıp açıyorum düzeliyor. Şuanlık aşırı şikayetçi ya da aldığım için pişman değilim çünkü nerdeyse herkes olan sorunlar bende çok fazla değil en sağlamı bana denk geldi sanırım. İleride ne olacak göreceğiz inşallah sorunlar büyümez iade ile uğraşmak istemiyorum.

Yeni modeli (2022) Bluetooth ile İPS telefonlara bağlanabiliyor mu? Hem PC hem günlük kullanım için düşünüyorum. Telefon İOS olunca çoğu kulaklık sıkıntı oluyor.

Bağlanıyor hocam, az önce test ettim müzik vs. dinleniyor Razer Audio App ile de şarj durumunu görebilirsiniz sanırım fakat onu test edemedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı