S22 vs S23 FE vs iPhone 12

Bütçe
25000
Tavsiyeleriniz için teşekkürler ben de iOS olmazsa yaşayamam mantelisinde biri değilim zaten kullanım açısından kendimi yaşlı gibi hissediyorum bir şey yaparken bütçe kısıtında iyi deneyim sunan cihaz arayışında bu seçenekler çıktı karşıma. Sadece şeyi merak ediyorum ekran boyutu S22 bana daha uygun. Batarya konusunda ki fark 1-1.5 saat ise 50 gr daha ağır bir cihazı kullanmayı tercih etmem açıkçası.

Batarya anlamında ciddi fark var diye gördüm incelemelerde. Yani yoğun kullanımda S22 günü çıkaramazken S23FE çıkarabildiğini söylediler. S22 bence de çok kompakt ve ele oturur yanı var.

Aynı fiyatta olamarına rağmen internette karşılaştırması bu kadar az olacan cihaz yok kağıt üstündeki değerlere göre çok büyük fark yok gibi duruyor.
Örneğin; S23 FE Snapdragon ve S23 benzer seviyede pil performansı veriyor izlediğim bir videoda başka video yok zaten. Aşağıdaki görseller gsmarena testlerinden alınma bunlara göre bekınca bana 1 saatlik ekran süresi farkı var gibi geldi S22 ve S23 FE arasında. Tabii bunlar cihazların ilk günkü testlerinden alınma güncellemelerin arasından yıllar geçti durum farklı olabilir. Benim kafamı karıştıran tek durum bu daha premium bir cihaz S22 çok fark yokken de konfordan ödeün vermek mantıksız geliyor aynı fiyatta olmasalar durum farklı olurdu tabii.

Ekran görüntüsü 2024-02-16 201632.png

Ekran görüntüsü 2024-02-16 201617.png

Son düzenleme:
Hocam geçen hafta Vatan'a gittim bu modellere bakmaya, s22 dedim elemana; kışın iyi olur diye gülerek S22'yi uzattı boşta duran telefonunun bu kadar ısınmasına bir anlam veremedim, felaket bir durum.
Haftasonu web'e özel kampasıyla S23 FE aldım eski telefonu yollayınca 19 civarına geldi. S23 30'a geliyor aradaki farka değmez dedim. S23 FE gayet yeterli bir telefon bence fazla kafanı yorma al geç naçizane tavsiyem.
256'lık bu arada. 23200'dü 3 bin + eski telefona verdikleri ücret iade ediliyor.

Hocam geçen hafta Vatan'a gittim bu modellere bakmaya, S22 dedim elemana; kışın iyi olur diye gülerek S22'yi uzattı boşta duran telefonunun bu kadar ısınmasına bir anlam veremedim, felaket bir durum.
Hafta sonu Web'e özel kampasıyla S23 FE aldım eski telefonu yollayınca 19 civarına geldi. S23 30'a geliyor aradaki farka değmez dedim. S23 FE gayet yeterli bir telefon bence fazla kafanı yorma al geç naçizane tavsiyem.
256'lık bu arada. 23200'dü 3 bin + eski telefona verdikleri ücret iade ediliyor.

Yazdığın için teşekkürler, ben de S23 FE 128 aldım 64 GB bile dolmuyor telefonda 20500'e denk gelince alayım dedim kaç gündür kargo bekliyoruz HepsiJet bayağı berbat bu konuda. Sabaha gelir kullanınca da güncellerim burayı.

Geri
Yukarı