Sünnet geleneği sizce mantıklı mı?

Fonksiyonlar

Hectopat
Makaleler
1
Sünnetin zevki azalttığı yönünde iddialar var, ki bence doğrudur tüm vücudumuz yaratıcı tarafından olması gerektiği gibi yaratıldı, ama bazıları zevki azaltmadığını sadece oranın enfeksiyon kapmasını engellediğini söylüyor. Sizce enfeksiyon ve virüs kapma ihtimali kaçtır? %0.5? %0.8? 100 kişiden birisinde enfeksiyon vakası olacak diye 100 kişinin de penisinin ekini kesmek ne kadar mantıklı?

Benim şahsi fikrim bunun satanist geleneklere dayandığı yönünde ve ben de bunun bir kurbanıyım.

Forumda sünnet olmayan yoktur. Bu meselenin tam olarak açıklaması yok, genelde sağlık için denilir. Doğru olma ihtimali var. Fakat sünnet konusunda fazla geniş bilgi yoktur, doktorlara sorulduğu zaman olmak gerekli mi sorusuna hiçbiri 'kesinlikle' olunmalıdır demiyorlar. Olunsa iyi olur gibi bir söz söylerler. Net bir şey diyemiyorum.

Yani çok fazla foreskini olup da aldıran yabancılar da var. Bana kalırsa bu şekilde daha sağlıklı diğer hali biraz daha kirli oluyor. Zevki azalttığı gerçek ikisini de deneyimledim.

Geri
Yukarı