Sünnet geleneği sizce mantıklı mı?

Sırf Müslüman bir ailede doğdum diye çocuk yaşta sünnet edilmemi çok yanlış buluyorum. Kendi iradem dışında bu işlem bana yapıldı. Vücuduma kendi iradem dışında zarar verilmiş oldu, ameliyat edilmiş oldum.

Geri dönüşü olmadığına göre Evladın olursa aynısını ona yaşatmazsın. 20-30 sene sonra aynı konular konuşulmaz bu sayede.

Açıkçası çok umrumda değil zaten zorunlu birşey de değil kafa yormaya hakkında tartışmaya değmez eğer şikayetçiysen çocuğunu sünnet ettirmezsin bu sayede bizden sonraki nesil bu konuyu konuşmaz. Kimse bu dediğimden dolayı beni linçlemesin din düşmanı diyecekleri dinler tarihi bilgim ile yargılarım. Madem sünnet bu kadar önemli islam dünyasında. Aynı zamanda ergenliğe girmiş bir bireyin mahrem yerini tıbbi tedavi hariç bir başka bireye göstermesi de yasak. O halde islamın yayıldığı dönemde müslüman olan reşit insanlar nasıl sünnet oldu?
Bu arada sünnet (Peygamberin fiilleri) ile farz arasındaki farkı bilmeyenler de yalan yanlış yorum yapmışlar takılmayınız.

Konuyu görünce biraz Google'dım biraz din cahiliyim. Sünnet Kur'an da geçmiyormuş, ayrıca o dönemde nasıl sünnet oluyormuş insanlar hiç anlamadım... Peygamberler de Sünnetli doğuyormuş çok ilginç. Günümüzde ki ailelerin de sanki sünnet olmayınca dinden değilmiş gibi davranmaları da daha da ilginç Kur'an da bile geçmiyor...
İslama inanıyorsun da peygamberlerin sünnetli doğduğuna mı inanamıyorsun xd?

Açıkçası çok umrumda değil zaten zorunlu birşey de değil kafa yormaya hakkında tartışmaya değmez eğer şikayetçiysen çocuğunu sünnet ettirmezsin bu sayede bizden sonraki nesil bu konuyu konuşmaz. Kimse bu dediğimden dolayı beni linçlemesin din düşmanı diyecekleri dinler tarihi bilgim ile yargılarım. Madem sünnet bu kadar önemli islam dünyasında. Aynı zamanda ergenliğe girmiş bir bireyin mahrem yerini tıbbi tedavi hariç bir başka bireye göstermesi de yasak. O halde islamın yayıldığı dönemde müslüman olan reşit insanlar nasıl sünnet oldu?
Bu arada sünnet (Peygamberin fiilleri) ile farz arasındaki farkı bilmeyenler de yalan yanlış yorum yapmışlar takılmayınız.
Bir de sünnet düğünü saçmalığı var ki o zaten ayrı bir ortadoğu insanı yobazlığı. Çocuğunun şeyindeki deri parçasını kestin diye neden eğlence düzenlersin?!?

Sünnet eskiden köleleri ayırt etmek için vs. yapılıyordu. Şu anda sünnet olmak tamamen saçmalık (nesnel 😃) ki enfeksiyon kapma kanama gibi durumların oluşma ihtimali de yüksek asıl o deri çocuğu enfeksiyonlardan vs. koruyor + olarak sünnet olunca sünnet derinizin %80 ini kaybediyorsunuz yani penis boyunuzun 4 de 1 oranında azalıyor 16 cm ise sünnetle 12 oluyor yani 😃 kısaca sünnetin yararı yok zararı çok psikolojik zararlarından ve çocuğun bir parçasını kestim diye düğün dernek yapılmasından bahsetmiyorum bile.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı