Tanımadığım Birisi Beni Hack'lemek ile Tehdit Ediyor

• Konuyu başlatan Nefe
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 29
  • Görüntüleme 3B

Nefe

Hectopat
Konuyu nereye açacağıma karar veremedim pardon. Biri mail gönderiyor, ismi gözükmüyor. Sık da göndermiyor. Bugün biraz farklı bir mail geldi, seni hack'leyeceğim hesabının şifreleri diyor, müstehcen sitelere girdiğini görebiliyorum diyor falan saçmalıyor. Açıkçası çok umursamadım, ama içime bir kurt düştü endişelensem mi? Hesaplarımın şifresini tek tek değiştirsem mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok bir şey yapabileceğini düşünmüyorum ama tedbir olarak
  • iyi bir antivirüsle bilgisayarını tarat
  • şifrelerini virüs tarandıktan sonra değiştir (ya da güvenli bir cihazdan)
  • gönderdiği mailleri açma

Son düzenleme:
Konuyu nereye açacağıma karar veremedim pardon. Biri mail gönderiyor, ismi gözükmüyor. Sık da göndermiyor. Bugün biraz farklı bir mail geldi, seni hack'leyeceğim hesabının şifreleri diyor, müstehcen sitelere girdiğini görebiliyorum diyor falan saçmalıyor. Açıkçası çok umursamadım, ama içime bir kurt düştü endişelensem mi? Hesaplarımın şifresini tek tek değiştirsem mi?
Zamanında çok görmüştüm bunlardan. Silin gitsin.

Hacker tehdit etmez hackler. Maili siber şubeye bildir belki bulurlar.

Umursamana gerek yok. Hiçbir şey yapamazlar. Mail adresinide spam olarak filtrele. Eğer istiyorsan siber suçlara da bildirebilirsin eğer bulurlarsa ona iyi bir ders olabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı