Bilgisayarım hacklendi, Afganistan'dan tehdit ediyorlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşımın Steam hesabı çalındı. Ben de savundum.

Afganistanlı bir hacker çıktı. Benim ağımdan bilgilerime erişti tehdit ediyor. Antimalware ile taradım ve temizledim. Ağımın müşteri hizmetlerinden şifresini değiştirdim. Ne yapmam gerekiyor başka? Burada alacağım yardımla bunu çözeceğine inanıyorum. Eğer çözülmez ise intihara kalkışmak zorunda kalacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Böyle basit bir mevzu icin intihar mi?
Az cok anliyorsan arkada iz birakmis mi bak, ip adresini bulursan sende onunkine sizip afgan plisine teslim et.
Ya da en basiti polise git.
Hayat bir hamle ile bitirebilecek kadar basit bir mevzu degil, tek sansin var oyunu iyi kullan.

Arkadaşımın Steam hesabı çalındı. Ben de savundum.

Afganistanlı bir hacker çıktı. Benim ağımdan bilgilerime erişti tehdit ediyor. Antimalware ile taradım ve temizledim. Ağımın müşteri hizmetlerinden şifresini değiştirdim. Ne yapmam gerekiyor başka? Burada alacağım yardımla bunu çözeceğine inanıyorum. Eğer çözülmez ise intihara kalkışmak zorunda kalacağım.
Afganistandan kurşun atmakla mı tehdit ediyor da intihar edecem diyorsun ne alâka. Sende bi hacker bul biraz parayla sal o adamın üstüne.

Eğer banka bilgilerini ele geçirdilerse başka bir cihazdan şifreni değiştir, para aktarma olayı olduysa bankanı ara durumu anlat.

Sırf arkadaşının steam hesabını savunduğu için bir insanın kişisel bilgilerini hack yolu ile öğrenmeye uğraşacak birisinin çok da akıllı olacağını sanmıyorum. Polise veya ilgili kurumlara başvurun sonrasını takmayın. Bu arada böyle bir olay için intihar etmeye "kalkışmayı" düşünmenizin sebebi nedir ?

Bilgisayarındaki bilgiler senin hayatın kadar önemli değil bunu unutma dostum. İsterse kariyerini bitirsin ne yazar. Hem git Siber Suçlar'a bildir bu durumu hem tanıdığın bildiğin bir hacker varsa izini sür, arkadaşın dediği gibi afgan polisine şikayet et. Ne ile tehdit ediyor peki seni bilgi verebilir misin?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı