Tanımadığım Birisi Beni Hack'lemek ile Tehdit Ediyor

• Konuyu başlatan Nefe
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 29
  • Görüntüleme 3B
Konuyu nereye açacağıma karar veremedim pardon. Biri mail gönderiyor, ismi gözükmüyor. Sık da göndermiyor. Bugün biraz farklı bir mail geldi, seni hack'leyeceğim hesabının şifreleri diyor, müstehcen sitelere girdiğini görebiliyorum diyor falan saçmalıyor. Açıkçası çok umursamadım, ama içime bir kurt düştü endişelensem mi? Hesaplarımın şifresini tek tek değiştirsem mi?
Mail olarak link falan atarsa sakın basıyım deme bi trojen yersen herşeyine ulaşır.

Konuyu nereye açacağıma karar veremedim pardon. Biri mail gönderiyor, ismi gözükmüyor. Sık da göndermiyor. Bugün biraz farklı bir mail geldi, seni hack'leyeceğim hesabının şifreleri diyor, müstehcen sitelere girdiğini görebiliyorum diyor falan saçmalıyor. Açıkçası çok umursamadım, ama içime bir kurt düştü endişelensem mi? Hesaplarımın şifresini tek tek değiştirsem mi?
:D eğer böyle diyorsa bence çok da bir şey yapabilecekmiş gibi durmuyor ama tedbiri elden bırakma virüs programlarını etkin tut, tarama yap birde şimdiden attığı mailleri bende SS al başına bir bela açarsa diye kanıtın olsun yani

Merak etme bir şey olmaz. Bana da bir yabancıdan gelmişti. Mülteci kampına yaşadığını söyledi ve para istedi. Bir kaç kere aynı mesajı attı sonra gitti. Sıkıntı yapma.

Bu konudaki gibi bir mail ise endişelenmeye gerek yok, oltalama amacı ile atılıyorlar.

Bana da gelmişti ingilizce olarak. Ancak sık kullandığım basit bir şifre ellerine geçmiş. Artık nerede kullandım kim bilir :) Google'a kayıtlı şifrelerimi değiştirdim. Google'ın bu konuda güvenlik uyarıları mevcut. Yani kaç şifreniz basit veya kaç şifreniz aynı vs gibi.

Yani aslında böyle bakarsak sen VPN kullanırsan ve Anonim birisi olarak kullanırsan o szaman emailına mesaj gönderemezler.VPN ile ip adresini bulamazlar.Onları takma ve bulaşma.Belki ayyıldız tim gibi güçlü bir hacker grubu ola bilirler.Bu ise senin hayatında bir tehlike yarata bilir.

Bu konudaki gibi bir mail ise endişelenmeye gerek yok, oltalama amacı ile atılıyorlar.

Attığınız linkdeki aynı mesaj kusura bakmayın dün technopat sağolsun yazım yanlışından banlandımda.Neyse pc ye erişimim yok şuan 6 aydırda yaptırmadım bozuktu yoksa temiz bir virüs taraması yaptıracaktım. Şimdi ben google şifrelerimi tek tek değiştirim mi yoksa sal gitsin mi yapayım. Bide geçenlerde internet kafeden bir maile bakmıştım ordan mı bulaştılar acaba ?

Öyle bir şey yapma potansiyeline sahip kişi, direkt bilgisayarına LOG gönderip konuşurdu seninle, saçma. Şifreni çalabilecek kişi, çalıp öyle fidye falan alırdı.
Biri çıplak fotoğrafın elimde var diyorsa mesala, koz olarak göstermesi lazım, yoksa bunlara inanmak saçmalık..
Her önüne gelene yolluyorlar bu mesajı, arada cahil çıkıp yiyor işte. İnsan inanmasa dahi içine kurt düşüyor, o duygu zamanla geçecektir..

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı