Tüketici Hakları Davası Sürecinde Ürün Tüketicide mi Kalıyor?

Iron

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Dostlar, bazılarınızın bildiği gibi Hepsiburada ile yaşadığım büyük bir sorun var. Bilmek isteyenler için konunun linki:

Hepsiburada, 2 El Ekran Kartı Göndermesi

Sormak istediğim Tüketici Haklarında çalışan bayan bana 6 ay ile 1 yıl arası sürer dedi. Ancak Hepsiburada ürünü bana geri yolladı. Ürün şuan benim elimde. 6 ay - 1 sene sürecek. Ürün bu süreçte bende mi kalacak yoksa tekrar Hepsiburada'ya gönderiyim mi? Daha önce böyle bir durumla karşı karşıya kalan olduysa veya bilen varsa yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ürün sizde kalacak, göndermeyin. Süreç içinde Hepsiburada'nın savunması istenir ve bir şey çıkmazsa bilirkişi ataması yapılır. Ürünü bilirkişiye teslim edersiniz, 1 hafta içinde rapor hazırlanıp gider heyete. Sonuç da 1 hafta kadar sürüyor. Toplam 1 ay civarı beklersiniz, fazlası olacağını düşünmüyorum.

Ürün sizde kalır, birde E-Devlet üzerinden başvurular çok daha kısa sürüyor diye biliyorum. İstanbul gibi büyük bir şehirde 1,5 aylık süreç sonrası sonuçlanmıştı benim başvurum.

Cevaplarınız için teşekkür ediyorum.Bende E-Devlet'ten başvurdum bulunduğum şehirdeki kaymakamlığa gittim bilgi almak için bide başvuruma ek olarak 2 evrak istediler onlarıda verdim şuan beklemedeyim.

Cevaplarınız için teşekkür ediyorum.Bende E-Devlet'ten başvurdum bulunduğum şehirdeki kaymakamlığa gittim bilgi almak için bide başvuruma ek olarak 2 evrak istediler onlarıda verdim şuan beklemedeyim.
İçinizi ferah tutun, bilirkişiler sizden taraf olup para iadesini onaylayacaktır.

Tutmak istiyorum ancak bu seri numarası durumu gerçekten kafamı yormakta.Çıkarsa ordan sorun çıkar.
Sizin şikayetiniz zaten bu duruma, sıfır gelmesi gereken ürün paketi açık ve içinden kullanılmış bir ekran kartı çıkıyor. Seri numarasından kimin üzerine olduğunu bulup, çalışanlarından birisiyse @Hepsiburada firmasının cezalandırma kısmı onları ilgilendirir. Sizin mağduriyetiniz giderilecektir ki bu durum personel işine benziyor. Size problem olabilecek tek şey, kargonun yanında paketi açıp kontrol etmemeniz. Tutanak tutmamış olmanız arkasına saklanabilirler fakat böyle büyük firmanın peşine düşeceğini sanmıyorum açıkçası.

Ürün sizde kalacak, göndermeyin. Süreç içinde Hepsiburada'nın savunması istenir ve bir şey çıkmazsa bilirkişi ataması yapılır. Ürünü bilirkişiye teslim edersiniz, 1 hafta içinde rapor hazırlanıp gider heyete. Sonuç da 1 hafta kadar sürüyor. Toplam 1 ay civarı beklersiniz, fazlası olacağını düşünmüyorum.
Bölgehe göre değişiyor. Agustosta gittiğim ve ürün iadedi talebinde bulunduguö şeyin sonucu daha geçen hafta geldi. :D

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı