Elektronik ViewSonic VX2428 3.999,00 TL

Bu monitör 1ms GtG, G2412 4ms GtG, buna rağmen neden MSI olani tercih ediyorsunuz?
Yine gerçek 1ms degeri sunmuyor. Yalnızca tepki süresine bakmak doğru degil zaten.

%72 Adobe RGB, %76 ise P3 degerlerine sahip VX2428. G2412 ise %78 Adobe RGB, %80 ise P3 degerlerine sahip.

Kısacası renklere cok onem veriliyorsa VP249QGR bile VX2428'den daha dogru bir tercih.

Yine gerçek 1ms degeri sunmuyor. Yalnızca tepki süresine bakmak doğru degil zaten.

%72 Adobe RGB, %76 ise P3 degerlerine sahip VX2428. G2412 ise %78 Adobe RGB, %80 ise P3 degerlerine sahip.

Kısacası renklere cok onem veriliyorsa VP249QGR bile VX2428'den daha dogru bir tercih.
ViewSonic VX2428 %104 sRGB, 0.5ms MPRT ve 1ms GtG
MSI %102 sRGB, 1ms MPRT ve 4ms GtG değerlerine sahip. Kağıt üzerinde her türlü ViewSonic. Sizin bunlara rağmen farklı bilgi ve tecrubeleriniz varsa açıkçası merak ediyorum.

ViewSonic VX2428 %104 sRGB, 0.5ms MPRT ve 1ms GtG
MSI %102 sRGB, 1ms MPRT ve 4ms GtG değerlerine sahip. Kağıt üzerinde her türlü ViewSonic.

Kagit ustu verilere bakilmaz sadece.

Tepki sureleri arasindaki farka gelirsek, 1ms GtG degeri yine gercekten 1ms oldugu anlamina gelmiyor.

Sizin bunlara rağmen farklı bilgi ve tecrubeleriniz varsa açıkçası merak ediyorum.

VX2428'in renkleri ve HDR kalitesi vasat. HDR yine 4-5K araligindaki butun monitörlerde kotu fakat renkleri cok daha iyi olan modeller varken tercih etmezdim.

Kagit ustu verilere bakilmaz sadece.

Tepki sureleri arasindaki farka gelirsek, 1ms GtG degeri yine gercekten 1ms oldugu anlamina gelmiyor.

VX2428'in renkleri ve HDR kalitesi vasat. HDR yine 4-5K araligindaki butun monitörlerde kotu fakat renkleri cok daha iyi olan modeller varken tercih etmezdim.
Hocam 1 ms gerçekten 1 ms olduğu anlamına gelmiyorsa 4 ms ne anlama geliyor? HDR için zaten bu fiyat bandinda monitör aramanin anlamı yok daha doğrusu o özelliği hesaba katmanın anlamı yok. Renk doğruluğu konusunda da zaten renk gamutlari ortada, şahsen ViewSonic aradaki küçük fiyat farkını hakediyor diye düşünüyorum.

Bir de su an fiyatları yakın diye bu iki monitörü kiyasliyoruz, fiyat 5K olursa o zaman farkli alternatifler devreye girer ki mantıkli da olmaz 4K ile 5K kıyaslaması.

Hocam 1 ms gerçekten 1 ms olduğu anlamına gelmiyorsa 4 ms ne anlama geliyor?
8ms civarı olmali, piyasadaki butun monitorler boyle. Gercekten 1ms değeri sunan bir monitor daha piyasaya çıkmadı.

Renk doğruluğu konusunda da zaten renk gamutlari ortada, şahsen ViewSonic aradaki küçük fiyat farkını hak ediyor diye düşünüyorum.
%2'lik bir fark icin diğer etkenlerden kısmaya gerek yok.

Geri
Yukarı