Windows 11'in çıkma nedeni nedir?

Bu saydığınız yenilikler Windows 10'a getirilse insanların o kadar da şaşıracağı yenilikler değil.
Şaşırmayacaklardı belki de, evet ama farkındalık daha az olacaktı. Belli ki bu konular pek anlamadığın konular, o yüzden yanlış bir durum olmadığını ben sana söylüyorum. Microsoft'un yaptığı oldukça normal bir tutum, hatta güzel bir ilerleme. Yeni sürüm olmadan piyasada tutunamazsın. Yeniliklerini ön plana çıkartman gerek.

Laptoplarda pil kullanımını azaltıp performansı arttıracak yenilikler geldi. Bunlar da kernel haberleşmesindeki değişiklikler ile sağlanıyor. Bu tarz köklü değişikleri Windows 10 güncellemesi olarak getiremezler. Konu ile ilgili daha derin araştırmalar yapmanı öneriyorum.
Tamam bu söylediğin şey önemli bir özellik ama bir işletim sistemi atlamak için değil.

Bu saydığınız yenilikler Windows 10'a getirilse insanların o kadar da şaşıracağı yenilikler değil.
O halde buyrun diyorum ve kendi işletim sisteminizi yapıp böyle lanse edin. :)

Microsoft böyle yapmak istemiş. Firmanın kararını dertlenecek kadar sanal hayatı ciddiye almamanızı öneriyorum. 🤗

Average Windows fan.
Neyse. Savunduğunuz Microsoft önce kullandığı NT çekirdeğini değiştirsin. Kaldıramıyor artık.

2211cb7b625cef384617a260af5a5e9a.jpg

Bu olay tıpkı Vista 7 durumu gibi. Eskiden güncelleme olması planlanıyordu fakat Windows 10X kararından vazgeçildi ve ortada mükemmel bir tasarım kaldı. Bunca senedir Microsoft bir işletim sistemine farklı tasarım getirmiyorsa elbette Windows 11 çıkmalıdır. Yorumumun başında da söylediğim gibi Vista ve 7 durumu ile aynı.

Koskoca Microsoft'a paraya sıkıştı diyorsun. :D

Üzerinden 5 yıl geçti Windows 10'un. Artık eskidi ve yeni nesil şeyler için daha farklı bir işletim sistemine ihtiyaç duyuldu. Bu yüzden Windows 11 çıktı. Para istedikleri yok, ücretsiz şekilde yükseltiyorsun. Sanki TR'deki herkes gidip Microsoft'un kendinden key alıyor, herkes ucuza OEM keyler kullanıyor. Zorla geç diyen de yok zaten, ister güncellersin ister Windows 10 kullanmaya devam edersin. Bir işletim sistemi bir insanı neden rahatsız eder ki? :D

Şaşırmayacaklardı belki de, evet ama farkındalık daha az olacaktı. Belli ki bu konular pek anlamadığın konular, o yüzden yanlış bir durum olmadığını ben sana söylüyorum. Microsoft'un yaptığı oldukça normal bir tutum, hatta güzel bir ilerleme. Yeni sürüm olmadan piyasada tutunamazsın. Yeniliklerini ön plana çıkartman gerek.
Microsoft W10'un hatalarını bitirmeden W11'e atladı. Zaten bir işletim sistemi yapınca bugdan geçilmiyor birde insanlara bunu ben performansta değişikler yaptım diye pazarlıyorsun. Görünür bir şey var mı? Tabii ki yok.

Koskoca Microsoft'a paraya sıkıştı diyorsun. :D

Üzerinden 5 yıl geçti Windows 10'un. Artık eskidi ve yeni nesil şeyler için daha farklı bir işletim sistemine ihtiyaç duyuldu. Bu yüzden Windows 11 çıktı. Para istedikleri yok, ücretsiz şekilde yükseltiyorsun. Sanki TR'deki herkes gidip Microsoft'un kendinden key alıyor, herkes ucuza OEM keyler kullanıyor. Zorla geç diyen de yok zaten, ister güncellersin ister Windows 10 kullanmaya devam edersin. Bir işletim sistemi bir insanı neden rahatsız eder ki? :D
Kesinlikle doğru.

Microsoft W10'un hatalarını bitirmeden W11'e atladı. Zaten bir işletim sistemi yapınca bugdan geçilmiyor birde insanlara bunu ben performansta değişikler yaptım diye pazarlıyorsun. Görünür bir şey var mı? Tabii ki yok.
Tek bir sorum var. İşletim sistemleri üzerine aldığın eğitim nedir?

Bunu cevapladıktan sonra konuya devam etmeyi düşünüyorum, sıradan bir kullanıcı olarak hiçbir bilgin olmadan yorum yapıyorsun; bir anlamı yok.

Bugsuz işletim sistemi yap kullanalım o zaman konuşması kolay tabii.

Microsoft W10'un hatalarını bitirmeden W11'e atladı.
Microsoft yaptığı herhangi bir işletim sisteminde bug ayıklamasını bitiremez. Microsoft hiçbir zaman kusursuz bir OS çıkartamayacak, bunu düşünmek bir hayal olur. Çünkü Microsoft'un amacı her sistemde çalışabilen bir OS geliştirmek. Aslında çekirdeğin değişmeme sebebi de o (@312971).

Yeni konular

Geri
Yukarı