Windows 11'in çıkma nedeni nedir?

Microsoft yaptığı herhangi bir işletim sisteminde bug ayıklamasını bitiremez. Microsoft hiçbir zaman kusursuz bir OS çıkartamayacak, bunu düşünmek bir hayal olur. Çünkü Microsoft'un amacı her sistemde çalışabilen bir OS geliştirmek. Aslında çekirdeğin değişmeme sebebi de o (@312971).
Aynen öyle, tam yazacağımı yazmışsınız elinize sağlık. İşin içinde olmayan kişilere göre eleştirmesi çok kolay tabii...

Koskoca Microsoft'a paraya sıkıştı diyorsun. :D

Üzerinden 5 yıl geçti Windows 10'un. Artık eskidi ve yeni nesil şeyler için daha farklı bir işletim sistemine ihtiyaç duyuldu. Bu yüzden Windows 11 çıktı. Para istedikleri yok, ücretsiz şekilde yükseltiyorsun. Sanki TR'deki herkes gidip Microsoft'un kendinden key alıyor, herkes ucuza OEM keyler kullanıyor. Zorla geç diyen de yok zaten, ister güncellersin ister Windows 10 kullanmaya devam edersin. Bir işletim sistemi bir insanı neden rahatsız eder ki? :D
Paraya sıkıştı demiyorum, her şirketin kar yapması lazım oksa mantığı kalmaz. Bu Microsoft'un çok zengin bir firma olduğu gerçeğini değiştirmez ama bu işi kar için yapıyorlar. Üstelik herkes bir sayı model atlayınca teknoloji aşırı gelişiyor.

Windows 11 tam bir para kazanma aracı. Üç beş tasarım ekle, Windows 10'a getirebileceğin APK desteğini ve performans güncellemelerini sırf yeni bir işletim sistemi gibi dizaynladığın için ayrı işletim sistemi oluştur. Zaten Microsoft 5-6 ay öncesine kadar reddediyordu, baktılar millet yeni işletim sistemi deyip duruyor alın size Windows 11 diye Windows 10 güncellemesi sundular. Kimse bana sonradan geliştirilecek demesin, insan en azından birkaç büyük yenilik getirir başlangıç için, o da yok. Madem sonradan getireceksin yenilikleri şimdi neden beta diye sunuyorsun?

Haklısınız fakat birçok farklı cihazda stabil çalıştığı sürece benim açımdan bir sıkıntı yok. Zaten Windows 10 sahiplerine ücretsiz geçiş imkanı veriliyor.

Microsoft yaptığı herhangi bir işletim sisteminde bug ayıklamasını bitiremez. Microsoft hiçbir zaman kusursuz bir OS çıkartamayacak, bunu düşünmek bir hayal olur. Çünkü Microsoft'un amacı her sistemde çalışabilen bir OS geliştirmek. Aslında çekirdeğin değişmeme sebebi de o (@312971).
Ancak bir sürü yaygın hata var, bunları düzeltmeye bile tenezzül etmiyorlar. W10 iyi bir işletim sistemi ama Microsoft'un beceriksizliğinden hatadan geçilmiyor.

Ancak bir sürü yaygın hata var, bunları düzeltmeye bile tenezzül etmiyorlar. W10 iyi bir işletim sistemi ama Microsft'un beceriksizliğinden hatadan geçilmiyor.
Yılların şirketine beceriksiz demeniz bu konuda bilginiz olmadığını gösteriyor, git gide daha da saçmalaşıyor yorumlarınız(kusura bakmayın). Microsoft birçok hatayı düzeltmeye çalışıyor, Windows 10 çıktığında olan hatalarla şu ankilere bakarsanız anlarsınız zaten en basit yoldan.

İşletim sistemlerinin değişmesine laf atmak saçma bir şey, geliştiriyorlar işte. Daha ne istiyorsun ki?
@Berkay Davas 'ın dediği gibi macOS'da her sene yeni sürüme geçiyor ve onlarda da devasa farklar olmuyor. Windows 5-6 yılda bir işletim sistemini değiştiriyor.

Yanlış anlama ama bir konuda bilgi sahibi olmadan yorum yapmak çok sağlıklı değil. Önce araştırma yapmalı sonradan konuşmalısın.

@Ronnietory, sana soruyorum; peki neden her sene sürüm değiştiren macOS'a bir lafın olmuyor. Asıl daha az geliştirme yapan Apple. Konuyu neden Windows adına açtın?
Hepsi aynı şey içim çalışıyor "PARA". Windowsta MacOS'da. Ben Win11 daha çok konuşulduğu için konuyu bunun üzerinden açtım.
Yılların şirketine beceriksiz demeniz bu konuda bilginiz olmadığını gösteriyor, git gide daha da saçmalaşıyor yorumlarınız(kusura bakmayın). Microsoft birçok hatayı düzeltmeye çalışıyor, Windows 10 çıktığında olan hatalarla şu ankilere bakarsanız anlarsınız zaten en basit yoldan.

İşletim sistemlerinin değişmesine laf atmak saçma bir şey, geliştiriyorlar işte. Daha ne istiyorsun ki?
@Berkay Davas 'ın dediği gibi macOS'da her sene yeni sürüme geçiyor ve onlarda da devasa farklar olmuyor. Windows 5-6 yılda bir işletim sistemini değiştiriyor.

Yanlış anlama ama bir konuda bilgi sahibi olmadan yorum yapmak çok sağlıklı değil. Önce araştırma yapmalı sonradan konuşmalısın.
Çünkü yeni bir işletim sistemine geçerek diğerinin desteğini kesiyor ve her kullanıcı yeni sürüme geçemiyor ve bir daha düzeltilmeyecek hatalarla boğuşuyor.

Çünkü yeni bir işletim sistemine geçerek diğerinin desteğini kesiyor ve her kullanıcı yeni sürüme geçemiyor ve bir daha düzeltilmeyecek hatalarla boğuşuyor.
2025 yılına kadar destek vermeye devam edilecek Windows 10'a. Bu yeterli bir süre, Windows 11'de olan tüm hatalar bu süre içinde fixlenecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı