Windows 11'in güncel durumu nedir?

İlk çıktığından beri kullanıyorum çökme sorunu asla yaşamadım. Tuhaf tuhaf buglara şahit oldum ancak ana bilgisayarımda hiç yarı yolda bırakmadı. Şu an için konuşacak olursam yıllardan beri gelen görev çubuğu titreme sorunu var günlük kullanımda rahatsız edecek başka bir soruna rastlamadım.

Görev çubuğu titreme sorunu mu? Merak ettim videosu var mı?

Görev çubuğu titreme sorunu mu? Merak ettim videosu var mı?

Sorun 22H2 versiyonunda baş gösterdi. O zaman eski dizüstü bilgisayarımı kullanıyordum Microsoft'a ve NVIDIA'ya kaç kere sorunu bildirsem de çözülmedi. Üzerinden seneler geçti hala sorun devam ediyor. Sorunun kaynağı NVIDIA oyun içi yer paylaşımı. Bu özelliği açınca görev çubuğu belli belirsiz zamanlarda anlık bir titreme yapıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sorun 22H2 versiyonunda baş gösterdi. O zaman eski dizüstü bilgisayarımı kullanıyordum Microsoft'a ve NVIDIA'ya kaç kere sorunu bildirsem de çözülmedi. Üzerinden seneler geçti hala sorun devam ediyor. Sorunun kaynağı NVIDIA oyun içi yer paylaşımı. Bu özelliği açınca görev çubuğu belli belirsiz zamanlarda anlık bir titreme yapıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Aynı sorunun benzerini ben kendi cihazımda hem Windows 10 hem de W11 de yaşadım. Bendeki sorun AMD kaynaklıydı.

Ne kadar bir fazlalık o önemli aslında. Çünkü Windows 10'da sadece tarayıcı açıkken 3 ila 4 GB RAM kullanıyor.

Örnek.

1710343465934.png

Bu sorun şu an bende de var Windows 10 kullanıyorum ama sadece YouTube'da video izlerken ya da YouTube'da gezinirken oluyor.

Geri
Yukarı