40000 TL laptop önerisi

Bütçe
40000
Cihazın kendi yazılımını sordum ben.

Dell'in yazılımı çok iyi değil. LOQ hakkında bir bilgim yok.

Bu cihazın stokunu bekle 38-39'dan açarlar bugün yarın tekrar. LOQ yada bunu tavsiye ederim.

Cihazı aldıktan sonra 2tb ssd alacam 7000 okuma 7000 yazması olan 4300₺ civarı bir fıyatı var, sizce 1000₺ fazla verip bu modeli almak mantıklı olur mu?

Hp victus rtx4060/13700h kullanıyordum 38000₺ almıştım malzeme kalitesini sevmedim diye 3-4 ayda ayda iade ettim, o paraya yeni laptop alacam 5000₺ veremem açıkcası, malzeme kalitesini biraz üst planda tutmak istiyorum.

Bendeki cihazı 32 GB yükselttim extra 2TB SSD ilave ettim performans hat safada.
Ses kalitesi çok iyi ve yüksek.
Sogutma başarılı.
Kasa taş gibi.

Tek eksiği şarj adaptörü kafa kadar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aralarında 6 çekirdek farkı var,
Ayrıca:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
üzerinden bakarsanız R9 yani sizin attığınız modelin bir üst modeli(ayrıca aynı nesil.)Modelle kafa kafayalar.
7940 işlemcinin dahili kartı bile 3060 ekran kartına yakın bir güçte tek başına.

İ7 daha güçlü değil, ikisine bakarsan pek fark olmadığını anlarsın. Bide bana Nitro 16 Dell'in fanları kaç RPM ile çalıştığını söyler misin? Genel olarak, Nitro 16 AN16-41 her oyunu ultra grafiklerde oynarken ısı seviyesi 80'i geçmiyor. Çift fanlı dört ızgaralı soğutma sistemi, sıvı metal termal macun var.
İ13000 serisi 10nm iken R7000 serisi 4nm, bu ciddi ısı farkı yaratır mı? Ve R7000 serisi daha az güç tüketiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı