Elektronik AOC Agon Porsche PD27s 11.889 TL

Porsche de olsan üçgen şeklinde ayak tasarlıyorsun ah porsche ah :D

LG 27GL83A-B modelinden bariz iyi diyebilir misiniz ?
Şu incelemeye göre:【有料评测】AGON PD27S保时捷联名显示器评测:年轻人的第一台“PORSCHE”-中关村在线
Dell G2724D ile kiyaslamiştim:
Renk performansı hem gamutlar hem renk-grayscale doğruluğu açısından çok iyi, siyah tekdüzeliği gayet iyi. Ancak kontrast Dell'e kıyasla çok zayıf ki gamutlara bakınca muhtemelen Nano model bir panel kullanıyor o yüzden öyle. Net konuşmayayım ama çünkü düzgün arka aydınlatmayla %95-96 DCI sunan düz IPS'ler de çok.
Eğer Nano ise tepki süresi de bir hayli hızlı olsa gerek.

Bu durumda Dell'den kontrast dışında aşağı kalır bir yanını göremedim ben, gamut olarak çok daha kyi. Dell yerine tercih edilirse gamut, malzeme kalitesi, aydınlatma, şıklık ile kontrast takas edilmiş olur.

Ha ikisi de 11K etmez orası ayrı. Bu fiyata bir-iki ay önce 2K 240Hz'ler vardı çünkü. Ama eski fiyatlar gelir mi bilmem.
Ama tepki süresinin hızlı olduğu varsayımını yaptım tabii burada. Çünkü değerleri Nano modellere çok benziyor.
Yine aynı varsayımi yaparsak LG'ye göre temel özelliklerde AOC daha iyi. Ama hala bilmediğimiz şeyler var.

1) Gamut olarak aynılar.
2) Siyah tekdüzleik AOC daha iyi. LG cok kötü.
3) Kontrast her ikisi de kötü ama AOC daha iyi (840 vs 730). Ama LG'nin siyah tekdüzelik çok daha kötü olduğu için LG'de siyah görmeyi aklınizdan geçirmeyin 😅
4) AOC HDR400 destekli ancak HDR özel yerel karartma ya da dinamik kontrast özelliği var mı belli değil. Bu özellikler kullanilabilir olup olmamasını belirliyor. Örnegin G2724D'de görüntü kalitesine çoğunlukla bir faydası yokken Acer XV272U V'de kontrast uçtuğundab dolayi destekli içeriklerde kesin öneriyorum.
5) AOC renk doğrulukları çok daha iyi. LG bu konuda başarisiz.
6) AOC malzeme kalitesi, şıklık, menü bakımından çok daha iyi.

Dediğim gibi, tepki süresi yani motion performansı görmek lazım. Sonuçta sadece panelle değil overdrive optimizasyonu ile de alakalı. İkisi bu konuda eşitmiş gibi davrandım yukarıda. LG bayaği hızlı bir panel.

Not: LG için şu inceleme: LG 27GL850-B/27GL83A-B Review

Normal. Bu segment LCD IPS HDR400 monitorler genelde SDR'da 350, HDR'da 400 nit olurlar. Dell G2724 istisna bir mosel.
Bu monitörü kullanıyorum 1 senedir felan. HDR kullanmıyordum hiç taa ki 2-3 gün önceye kadar. Windowstan HDR açıyoruz, monitör zaten otomatik moda geçiyor. En verimli nasıl kullanılır HDR özelliği ufak bir tavsiyeniz olabilir mi :D

Bu monitörü kullanıyorum 1 senedir felan. HDR kullanmıyordum hiç taa ki 2-3 gün önceye kadar. Windowstan HDR açıyoruz, monitör zaten otomatik moda geçiyor. En verimli nasıl kullanılır HDR özelliği ufak bir tavsiyeniz olabilir mi :D
Bazı monitörler oto modda HDR400'ü devreye almıyor. Bu yüzden Windows'tan açıktan sonra monitör ayarlarından HDR400'ü seçin. Dinamik kontrast VB. bir özellik varsa devreye girmeyebilir yoksa.

Yeni konular

Geri
Yukarı