Elektronik AOC Q24G2A 6.999 TL!

Görüntü değerleri ve Motion performansı hakkında değerlerini biliyor musunuz? 11K bandında olduğunu görmemiştim bu modelin.
G2724D ile aynı fiyat.

İngilizce kaynak yok.
Dell daha iyi. PDS 11K bandına uzun zamandır inmemişti. Fakat yine de hakkı bu değil. Sırf Porsche etiketi aldığı için pahalı.

Parlaklık konusunda zayıf. Haliyle 2K'nın istediği canlılığı sunamadığı alanlar var.
E zayıf değil ki? 400 nit parlaklık sunmuş işte HDR'da. SDR da min 350 falan olsa gerek. Dell de 450 nit zaten.

Renk performansı hem gamutlar hem renk-grayscale doğruluğu açısından çok iyi, siyah tekdüzeliği gayet iyi. Ancak kontrast Dell'e kıyasla çok zayıf ki gamutlara bakınca muhtemelen Nano model bir panel kullanıyor o yüzden öyle. Net konuşmayayım ama çünkü düzgün arka aydınlatmayla %95-96 DCI sunan düz IPS'ler de çok.
Eğer Nano ise tepki süresi de bir hayli hızlı olsa gerek.

Bu durumda Dell'den kontrast dışında aşağı kalır bir yanını göremedim ben, gamut olarak çok daha kyi. Dell yerine tercih edilirse gamut, malzeme kalitesi, aydınlatma, şıklık ile kontrast takas edilmiş olur.

Ha ikisi de 11K etmez orası ayrı. Bu fiyata bir-iki ay önce 2K 240Hz'ler vardı çünkü. Ama eski fiyatlar gelir mi bilmem.

E zayıf değil ki? 400 nit parlaklık sunmuş işte HDR'da. SDR damin 350 falan olsa gerek. Dell de 450 nit zaten.

Değerlerin farkındayım. Ben aldırdığım kişilerden parlaklık konusunda ya memnun olmamamasından bahsediyorum.
Misal AOC Porsche design PD27s monitör ne zaman stoka gelir? bu konuda tatmin olmayanlar oldu.
Monitör önermek ezber değerlere bakıp "al" demekle olmuyor. Bazen şartlar değişiklik gösteriyor. Hedef siz olabiliyorsunuz.

Monitör önermek ezber değerlere bakıp "al" demekle olmuyor
Lafınızı iade ediyorum. Ezbere değil siz de biliyorsunuz tamamı cihaz ölçümü. Alırken bir degil onlarca kritere bakıp öneriyoruz.

İkinci husus, bu segmentteki en parlak monitör 450-460 nit zaten. Ortalama 375-425 nit parlaklığın olduğu segmentte 400'ü biri kişisel olarak yetersiz buldu diye gidip diğer 400 nitleri önermenin ne mantiği var? Parlaklık "ölçümü" kişiden kişiye değişen bir şey değil, matematik bu. Birinin 400'ü öbürünün 300'üne eşit değil. 400 nit 400 nittir.

430 nit, 2K, 27inç kullanan biri olarak benim deneyimlerim şöyle: HDR için parlaklık tabii ki de çok yetersiz. 1000nit OLED telefonumda altınlar, güneş vuruyor gibi parlarken monitörde dümdüz duruyor. Ancak kalan kullanimlarda 400 nit gayet yeterli. Gün ışığı arkama, monitöre zıt yönde vuran iyi aydınlanmış odada full parlaklık yetiyor. Kalan aydınlatmalarda parlaklıği kısıyorum çünkü gözümü ağrıtıyor.

Son düzenleme:
Konu da önerdiğim 24 inç. Özel bir monitör.
Sizin baktıklarınız 27 inç/2K/IPS olan modeller. Eğer 24 inç almak gibi bir arayışınız yoksa baktıklarınız güzel monitörler. Bazıları kendi içlerinde rakip bazıları değil.
Tavsiyem MSI G274QPF ile Dell G274D arasında olur. Fakat ilk önerim Dell'dir.

Evet hocam.n27 inç/2K/IPS monitör alma düşüncem daha yoğun olduğu için, 27 inç modellere bakıyordum. Ama 24 inç'te olabilir. Sanırım bunlar forumda en çok tavsiye edilmiş. 12k bütçeye, bunlardan daha iyi monitör var mı bilmiyorum. Dolayısıyla size sormak istedim. PD27S görsel olarak ilgimi çekti. Önerseydiniz direk alacaktım. Ama tavsiye etmediğinizden eleyip, Q24G2A/BK, G274QPF ile Dell G274D arasında kaldım. AOC F/P ürünü fiyatından dolayı düşündürüyor
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Birkaç gün önce Dell G2724D aldım. Yukarıdaki yorumlara benzer yorumlar okudugumda bende hafiften acaba diye dusunmustum ama olu pixelsiz saglam geldi tavsiye ederim.

PD27S görsel olarak ilgimi çekti. Önerseydiniz direk alacaktım. Ama tavsiye etmediğinizden eleyip, Q24G2A/BK, G274QPF ile Dell G274D arasında kaldım. AOC F/P ürünü fiyatından dolayı düşündürüyor

PDS'yi bende beğeniyorum ama geçmişte böyle övüp övüp alanların olumsuz duygularıyla karşılaşınca geri çektim önermeyi. Yine alabilirsiniz. Çünkü koleksiyonluk bir monitör. Tasarımı, yapısı, gösterişli duruşu cazıbeli yapıyor onu.
Fakat ben Dell taraftarıyım. Kriterleri karşılamış ve işini yerine getirmiş bir monitör.

PDS'yi bende beğeniyorum ama geçmişte böyle övüp övüp alanların olumsuz duygularıyla karşılaşınca geri çektim önermeyi. Yine alabilirsiniz. Çünkü koleksiyonluk bir monitör. Tasarımı, yapısı, gösterişli duruşu cazıbeli yapıyor onu.
Fakat ben Dell taraftarıyım. Kriterleri karşılamış ve işini yerine getirmiş bir monitör.
Cevabımı es geçmeniz bir kenara, soran kişi için yazıyorum bunu:

Ben de Dell taraftarıyim hâlâ. Kontrast avantajı var, VRR çok iyi çalışıyor, tepki süresi performansı 144-180Hz IPS bir monitörden alabileceğiniz en iyisi.

AOC cidden çok hoş gözüküyor 😂 ama kontrast dezavantajı büyük. Bazı kısımları, özellikle tepki süresi performansı hala belli değil.

"Fakat ben Dell taraftarıyım. Kriterleri karşılamış ve işini yerine getirmiş bir monitör." O zaman bana'da Dell almak düşer :) Hem bana göre Dell'in garanti hizmetine diyecek söz yok. Buda ayrı bir artı diye düşünüyorum. Tabi böyle dedim gidip alıp, ölü piksel çıkmazda uğraşmam inş 😅😄

Cevabımı es geçmeniz bir kenara, soran kişi için yazıyorum bunu:

Ben de Dell taraftarıyim hâlâ. Kontrast avantajı var, VRR çok iyi çalışıyor, tepki süresi performansı 144-180Hz IPS bir monitörden alabileceğiniz en iyisi.

AOC cidden çok hoş gözüküyor 😂 ama kontrast dezavantajı büyük. Bazı kısımları, özellikle tepki süresi performansı hala belli değil.

"Cevabımı es geçmeniz bir kenara, soran kişi için yazıyorum bunu" teşekkürler hocam. AGON'da bahsettiğiniz şeyler olmasa, şuan ürünü sipariş geçmiş, sabırsızlıkla bekliyor olurdum 😄 Dolayısıyla Dell almaya karar verdim. DELL olmasa direk bu AOC Q24G2A/BK 7k mış alırdım 🙂

Bizzat kullanıyorum kesinlikle önerebilirim.
Hangi ürünü hocam G2724D mi?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı