Linux "AE_NOT_FOUND" uyarısı içeren hata nedir?

Daha fazla  
Linux kurmaya çalıştığım zaman ekteki gibi hata veriyor. Bilen bir arkadaş yardım ederse sevinirim. KDE Neon kurmaya çalışıyorum başka dağıtımlar da denedim yine benzer hatalar aldım. Bilgisayarım GameGaraj slayer 3 XLdir fakat MSI Pulse 17 B13vgk BIOS'u kurulu.

WhatsApp Görsel 2024-03-13 saat 18.03.34_6f978c21.jpg

KDE Neon açılıyorsa hata almanız sıkıntı olmaz.

Linux kurmaya çalıştığım zaman ekteki gibi hata veriyor. Bilen bir arkadaş yardım ederse sevinirim. KDE Neon kurmaya çalışıyorum başka dağıtımlar da denedim yine benzer hatalar aldım. Bilgisayarım GameGaraj slayer 3 XLdir fakat MSI Pulse 17 B13vgk BIOS'u kurulu.

Eki Görüntüle 2139970

Secure Boot'u kapat. Rufus kullanıyorsan onun yerine Ventoy ya da etcher kullan.

secure boot zaten kapalı rufus kullandım(iso ve dd şekilde denendi) olmadı ventoy kullandım yine olmadı etcher denememiştim denicem sonucu yazarım

Eki Görüntüle 2139970
Linux kerneli ile BIOS'un uyumsuzluğu sonucu oluşuyor genelde bu hatalar. BIOS'unuzu güncellemeyi deneyebilirsiniz.

zaten en günceli kullanmaktayım bilgisayarda işlerim bitsin etcher ile yazdırdığım versiyonu denicem bi olmazsa artık dicemki msi biosa geçtim diye oldu

Etcherla da denedim yine aynı hatayı verdi. Konu hakkında bilgi sahibi olan başkaları da varsa yazarsa sevinirim.

Son düzenleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bundan bahsediyorum
BIOS sizin sisteminizde zorunda kalmadıkça ellemeyip update dahi etmeye gerek duymayacağınız bir şeyken böyle bir şeye neden giriştiniz anlamadım.

Bununla alakalı mıdır değil midir hiç bir fikrim yok. Kolay gelsin.

Geri
Yukarı