Linux Nedir?

Zaten kursam da Kali kurmam, benim için değil. Şu an Arch düşünüyorum. Bir denemek isterim. Sistemimi zorlamayacak öneriniz var mı?
Arch Linux ilk başlayanlar için değildir.
Kurulumu metin tabanlıdır ve ilk seferinde eksiksiz ve yanlışsız kuran alim sayılır.
Manjaro XFCE, Manjaro KDE iyi olabilir Arch tabanı arıyorsan.
Zaten kursam da Kali kurmam, benim için değil. Şu an Arch düşünüyorum. Bir denemek isterim. Sistemimi zorlamayacak öneriniz var mı?
Ve donanımın nedir.

Sanal makine yerine dual boot yaparsanız istediğiniz GNU/Linux dağıtımını sorunsuz çalıştırabilirsiniz. Başlangıç için Arch önermiyorum çünkü grafik arayüzü olan bir kurulum ekranına sahip değil. Manjaro XFCE veya Manjaro KDE kurabilirsiniz. Manjaro, Arch tabanlıdır.

Arch Linux ilk başlayanlar için değildir.
Kurulumu metin tabanlıdır ve ilk seferinde eksiksiz ve yanlışsız kuran alim sayılır.
Manjaro XFCE, Manjaro KDE iyi olabilir Arch tabanı arıyorsan.

Ve donanımın nedir.
Sanal makine yerine dual boot yaparsanız istediğiniz GNU/Linux dağıtımını sorunsuz çalıştırabilirsiniz. Başlangıç için Arch önermiyorum çünkü grafik arayüzü olan bir kurulum ekranına sahip değil. Manjaro XFCE veya Manjaro KDE kurabilirsiniz. Manjaro, Arch tabanlıdır.
Görüntüsü hoşuma gitti, öneriniz var mı? Elemantary OS gördüm, Linux Mint olabilir ya da sade Ubuntu. Manjaro hemen bakıp geleceğim.
İntel İ3 3210 - 4 GB Ram - Wibtek H61-MX Anakart - İntel HD 2500 - 500GB HDD - 300W PSU - Windows 7 Professional
Sanal makine yerine dual boot yaparsanız istediğiniz GNU/Linux dağıtımını sorunsuz çalıştırabilirsiniz.
Dual Boot yapabilirsem deneyeyim.

Görüntüsü hoşuma gitti, öneriniz var mı? Elementary OS gördüm, Linux Mint olabilir ya da sade Ubuntu. Manjaro hemen bakıp geleceğim.
ElementaryOS ve sade Ubuntu ağır gelebilir. Kubuntu veya Xubuntu kullanabilirsiniz. Kubuntu önerimdir.
Dual boot yapabilirsem deneyeyim.
Dual boot yapmak için bazen manuel değişiklik yapmak gerekiyor bu yüzden biraz diski bölümlemeyi bilmeniz gerek. Yoksa yanlış bir şeyleri silebilirsiniz.

ElementaryOS ve sade Ubuntu ağır gelebilir. Kubuntu veya Xubuntu kullanabilirsiniz. Kubuntu önerimdir.

Dual boot yapmak için bazen manuel değişiklik yapmak gerekiyor bu yüzden biraz diski bölümlemeyi bilmeniz gerek. Yoksa yanlış bir şeyleri silebilirsiniz.
O zaman Kubuntu kurayım, önce bir VM ile deneyip öyle bakayım. Sonra istersem Dual Boot yaparım. Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı