Diğer Pentel PG1007GRaph 1000 (0.7 mm) mekanik kurşun kalem 295₺

kscviewer

Hectopat
Geçen hafta 320 liraya 0.5 olanını almıştım gayet memnunum. Pentel bir Japon markası, kalem hafif ve gövdesi kaliteli bir plastikten yapılmış yazı yazarken elinizi yormayacaktır, mekanızması aynı şekilde kaliteli uzun yıllar gideceğini düşünüyorum. Diğer sitelerde fiyatı 380- 500 lira arasında. Faber Castell grip 2011 tarzı orta ağırlıkta kalemlere alışmış insanlara pek tavsiye etmem, zira kalem o kadar hafif ki daha önce ağır kalemler kullananlar biraz zorlanabilir.

Hocam haddime olmayarak sormak istiyorum, bu kaleme Grip 1347 vs. kalemler dururken bu fiyatların verilmesinin nedeni nedir? Özel bir kullanım alanı mı var, yoksa çok daha konforlu olduğu için mi tercih ediliyorlar?

Bu kalem lisede arkadaşımda vardı, yanılmıyorsam 0.3 uçluydu ve gerçekten çok kaliteliydi. Ama ben yine de grip 2011 veya rotring 500 gibi modeller tercih ederdim.

Bu tür kalemleri çok dikkatli kullanmak gerek. Koleksiyonumda olan bir parçaydı fakat ucu yamulunca çöp oldu. Sağlam kalem arayanlara caran d'ache öneririm

Hocam haddime olmayarak sormak istiyorum, bu kaleme grip 1347 vs. kalemler dururken bu fiyatların verilmesinin nedeni nedir? Özel bir kullanım alanı mı var, yoksa çok daha konforlu olduğu için mi tercih ediliyorlar?

Öncelikle estafurullah hocam istediğiniz gibi sorabilirsiniz. Konfor, mekanızma kalitesi ve uzun ömür sunuyor.

Bu yazı yazmak için değil teknik resim ve benzeri için yapılmış bunun yerine kuru toga almak daha mantıklı.

Ben almadan önce çok fazla araştırdım genellikle mühendisler ve uzun süre yazı yazan öğrenciler kullanıyor. Önerdiğiniz kuru toga test kalemi hocam, tabii bunlara takılmamak lazım isteyen istediği gibi kullanabilir.

Bu kalem lisede arkadaşımda vardı, yanılmıyorsam 0.3 uçluydu ve gerçekten çok kaliteliydi. Ama ben yine de grip 2011 veya rotring 500 gibi modeller tercih ederdim.

Grip 2011 dış malzeme kalitesi gerçekten daha iyi fakat mekanızma ve yazım kalitesi pentel graph 1000 daha iyi diye düşünüyorum.

Bu tür kalemleri çok dikkatli kullanmak gerek. Koleksiyonumda olan bir parçaydı fakat ucu yamulunca çöp oldu. Sağlam kalem arayanlara caran D'ache öneririm.

Açıkçası bu kalem lise öğrencilerine değil de üniversite öğrencilerine daha uygun. Dediğin gibi dikkatli kullanmak çok önemli. Lisede ne kadar dikkat edilirse edilsin teneffüste kalemi yalnız bırakınca başına gelmeyen kalmaz :)

Bu kalem alınacaksa 0.5 alınır kanaatindeyim. Kendim Graphgear 500 ve 120 A3Dx modellerine sahibim hakikaten Pentel bu işi yapıyor. Uçları da öyle kalitesiz değil. 🙂
Aynı uçlarla yaptığım bir test vardı açık ara en güzel kullanıma sahip kalem Pentel. Bu kalemi de okulda kullanacaksanıza bu kadar para vermenize gerek yok, Pentel'in en rahat kalemi 120 A3Dx'tir. Bu modelleri çizim kalemleri.

Kalem aşırı rahat lakin uç kısmı çok dayanıksız. Aşırı dikkatli kullanmama rağmen içteki plastiği kırıldı dolayısıyla ucu tutmuyor ve yazı yazılmıyor. Eğer 0.7 takıntınız yoksa Pentel Smash almanızı tavsiye ederim.

Geri
Yukarı