Vatan Bilgisayar iade almıyor

Hiç sevmiyorum bu firmayı cidden. Zorunda kalmadıkça da alışveriş yapmıyorum. Bence iade almaları gerekir. Sonuçta koşulsuz şartsız 15 gün iade hakkı diye bir şey vardı.

Amazon harici firmalar kutusu açılan ürünleri iade almamak için ellerinden geleni yapmaktalar. THH'ye başvurursanız iade edebilirsiniz ancak süreç uzayacaktır. Ayrıca Amazfit Band veya Mi Band ürünleri akıllı bileklik oldukları için bu cihazlardan büyük ekran beklenmez. Keşke almadan önce araştırsaydınız, hiç uğraşmazdınız.

Ben eğer kazanacaksam THH'ye başvururum. Sorun yok. Ama geçen gün gördüm biri yanlış fiyattan airfryer almıştı. Mağaza iptal etmiş. Oda THH'ye başvurmuş. Davayı kaybetmiş 1000 TL bilirkişi ücreti ödemek zorunda kalmıştı.

Konu sahibi arkadaş resmen teknik destek ekibini dövücekmiş imajını mesajında versede.
Bu durumda haklı oluyor.
THH'ye başvurmanız mantıklı olur.
Hem internet üzerinden yapılan alışverişlerde genelde iade olayı tamamlanıyor korkulacak bir şey yok.

Firma haklı. Ürünün hiçbir sorunu mevcut değil. Beğenmedim iade ediyorum diye bir iade sebebi olmaz. Bu şekildeki iade ancak firmanın da dediği gibi ürünün kutusunun açılmamış olması şeklinde olur. Kutuyu açmayıp direk geri göndersen mağaza ürünü tekrar satabilir. Fakat sen kutuyu açmışsın keyfi olarak ürünü beğenmemişsin iade talep ediyorsun. Üründe herhangi bir sorun yoksa mağaza ne yapacak o kutusu açılmış ürünü. Sorunlu ürün olsa üreticiye gönderir değişimini yapar. THH'den bu şekilde senin lehine karar çıkacağını düşünmüyorum.

Konu sahibi arkadaş resmen teknik destek ekibini dövücekmiş imajını mesajında versede.
Bu durumda haklı oluyor.
THH'ye başvurmanız mantıklı olur.
Hem internet üzerinden yapılan alışverişlerde genelde iade olayı tamamlanıyor korkulacak bir şey yok.

Hocam aslında öyle bir cevap vermek istememiştim. İlk başta direk cevap veriyorlardı. Onu yazdıktan sonra cevap yazmayı kesince sinirlendim.

Firma haklı. Ürünün hiçbir sorunu mevcut değil. Beğenmedim iade ediyorum diye bir iade sebebi olmaz. Bu şekildeki iade ancak firmanın da dediği gibi ürünün kutusunun açılmamış olması şeklinde olur. Kutuyu açmayıp direk geri göndersen mağaza ürünü tekrar satabilir. Fakat sen kutuyu açmışsın keyfi olarak ürünü beğenmemişsin iade talep ediyorsun. Üründe herhangi bir sorun yoksa mağaza ne yapacak o kutusu açılmış ürünü. Sorunlu ürün olsa üreticiye gönderir değişimini yapar. THH'den bu şekilde senin lehine karar çıkacağını düşünmüyorum.

Gayet olabilir bu tüketicinin hakkı. Ürünün kutusunu açmadan görmesi mümkün değil. İadeye gelince kutusunu açmışsınız biz bunu alamayız gibi bir bahane sunamaz firmalar. Fakat WhatsApp'tan konuştuğunuz kişi Vatan Bilgisayar'ın sahibi değil. Ona olan üslubunuz yanlış. Sadece işini yapıyor o. THH'ye başvurursanız haklı çıkarsınız.

Gayet olabilir bu tüketicinin hakkı. Ürünün kutusunu açmadan görmesi mümkün değil. İadeye gelince kutusunu açmışsınız biz bunu alamayız gibi bir bahane sunamaz firmalar. Fakat WhatsApp'tan konuştuğunuz kişi Vatan Bilgisayar'ın sahibi değil. Ona olan üslubunuz yanlış. Sadece işini yapıyor o. THH'ye başvurursanız haklı çıkarsınız.

O konuda üzgünüm. Biraz fevri davrandım.

THH'ye başvurumu yaptım. Bakalım sonucu merak ediyorum.

Son düzenleme:
Arkadaşlar 06.04.2023 tarihinde vatanbilgisayar.com sitesinden Amazfit Band 7 akıllı bileklik satın aldım. Ürün elime ulaştı. Ve ekranı çok küçük geldi. O yüzden iade etmek istedim. Sitelerinde iade tuşu olmadığı için Vatan Bilgisayar WhatsApp hattına ulaştım. Fakat bu bileklikte kutu yandan yırtılarak açıldığı için iade almıyorlar. Ne yapabilirim?Eki Görüntüle 1734637

Her yola basvur dava et her türlü alırsın zihin gücümüzle içinden mi çıkaralım? Saçmalık.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı