Vatan Bilgisayar iade almıyor

nanVic

Hectopat
Vatan'dan RX 570 8GB ekran kartı aldım. Üründe yeşil temalı bir ışık flash patlaması oluyordu garantiye götürdüm (5.gün). Ürünün onarılması için garantiye göndermemiz gerektiğini söylediler ben ürün değişimi talebinde bulundum onayladılar, ürün kullanıcı hatalı olup olmadığı öğrenmek için göndereceklerini söylediler. Ürün 11 gün sonra geldi ve bana üründe herhangi bir sorun olmadığını söylediler. Ben 10 15 tane farklı bilgisayardan denedim. Monitör, anakart ve işlemci değiştirip denedim sorun hala devam ediyordu. İade talebinde bulunduğumda "Kurulumu yapılan ürünlerde iade değişim yapmıyoruz" dediler. Hayatımda duyduğum en saçma olaylardan birisi. Mantık iken ürünü kurmadan sorun olup olmadığını anlayamam. VATAN COMPUTER çalışanları ürün iade için para vermemek için elinden geleni yapıyor denilebilir. Bu durumda hakkım olan şeyler var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mağazadan yapılan alışverişlerde, ürünü teslim alırken kontrol etmeniz gerekiyor. Alıp götürdüğünüz andan itibaren yapılacak bir şey yok. Web üzerinden alınan ürünlerde iade hakkınız var, o da sınırlı.
İade edebilmeniz için servis raporu çıkması gerekir. 3 kez aynı sorundan servise gidip sorun çözülmüyorsa, tüketici hakem heyetine başvurmanız gerekir.
Soruşturma tamamlandığında iade kararı çıkar.

Benim GTX 750 Ti ekran kartını 3. kere servise verdiğimde değiştirmişlerdi. Sorun ile ilgili foto video CD'si ve bir kağıda sorunu anlat bunları bir dosya ile ekran kartı kutusunun içine koy ve gönder. Tüketici hakem heyetleriyle hiç uğraşma 2 ay bekletirler sonuç için. Sonunda da sorun bulunmaz sen haksız çıkarsın.

Ayrıca Vatan Bilgisayar'lık bir durum değil bu. Servis kartta sorun olmadığını söylediği sürece iade veya değişim beklemeyin. Kartın markası MSI mi?

Bu problem Vatan Bilgisayar'ı ilgilendirmez. Elektronik ürün satan mağazalar kafalarına göre ürünün değişimi, fatura bedelinin iadesi, ürünün ücretsiz onarılması gibi seçenekleri müşteriye sunamaz. Bu seçenekleri ancak üretici firmalar müşterilerine sunabilir, elektronik ürün satan mağazalar değil. Ürünü yetkili servisine gönderirsiniz, servis personeli ürünü inceler ve duruma göre karar verir. Anlaşmazlık durumunda ise Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurulur. Bundan sonra aklınızda bulunsun, oturduğunuz binanın alt katında Vatan Bilgisayar, Teknosa, Media Markt olsa dahi internetten sipariş verin. :)

Benim bildiğim teknolojik ürünlerde direk ürün iadesi yada değişimi zaten yapılmıyor.Aldıktan 1 dk sonra bile olsa garantiye gönderiliyor ve ordan çıkan teknik servis raporuna göre değişim yada ücret iadesi yapılıyor.Ücret iadesi de aynı üründen ellerinde yoksa yapılıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı