Vatan Bilgisayar İade Sorunu

• Konuyu başlatan Berke Geyik
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 891
B

Berke Geyik

Ziyaretçi
1 hafta önce R7 265 aldım. Ürünüm kutu içeriği faturasıyla birlikte tam. Ekran kartında hiçbir sıkıntı yok. Bugün gittim ve bir Vatan Bilgisayar çalışanına R7 370 almak istediğimi ve elimdeki sorunsuz kartı iade 2 hafta dolmadan iade edip hediye çeki alabileceğimi söyledim. Çalışan arkadaş bana ekran kartını 2 hafta içinde iade edebilmem için ekran kartının bozuk olması gerektiğini söyledi. Ben mi yanlış biliyorum arkadaşlar?

Almıyorlar maalesef, aynı olay başıma geldi benim. Web üzerinden alınınca olabiliyormuş iade, mağazadan alınınca böyle bir hakkınız yok denildi. Tabi 2 hafta uzun bir süre olduğu için olabilir.

İnternetten aldıysanız 2 hafta koşulsuz cayma hakkınız var. Ürünü görmeden aldığınız için böyle bir hakkınız var. Mağazadan alınca ürünü görerek aldınız kabul ediyorlar her ne kadar satın alana kadar ürünü açamamış olsanız da. Geçen sene kardeşime Teknosa Kızılay AVM şubesinden telefon aldığımızda başımıza gelmişti. İnternetten alırsanız da daha önce alınmış sonra iade edilmiş, servise gönderilmiş değişim verilmiş ürünler vs. size satılma ihtimali fazladır. Mağaza müdürüyle konuşarak daha üst modeli alacağım diye ikna edebilirseniz değiştirebilirsiniz belki. Bunun dışında kanuni bir iade hakkı yok ve vatan bilgisayarda bu şartları belirten mağazalardan birisi, sitesinde yazıyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı