Xbox Series S 512 GB ömrü ne kadar kaldı?

Arkadaşlar 2-3 sene sonra destek kesilir diyorsunuz da 2-3 sene sonra zaten yeni nesil konsollar çıkacak muhtemelen.
Fişi çekilirse ne olur? Ben yine de Xbox Game Pass ile oyun oynayamaz mıyım? Tamam belki 1-2 sene sonraki oyunlar gelmemeye başlar da...
Arkadaşlar bayağı abartıyor. PS4 ve Xbox One nesli için de bir kaç yıla fişi çekilecek dendi fakat kaç sene götürdüğü belli.

Senin kullandığın konsol maksimum 2K verebiliyor bunu da 4K bir TV kullandığın için upscale ederek veriyor. Evet muhtemelen upscale olarak geçiyor.
Konsolun çözünürlük desteğine mi bağlı yani? Mesela çözünürlük olarak 8K'ya kadar video çözünürlüğü sağlayan (1650 Super üzerinden örnek vereyim) bir kartta ben 4K televizyonu 2K olarak kullansam yine Upscale mi olacak? Çözünürlük desteğine göre mi farklılık gösterir bu?

Alırsam sıfır mı mantıklı olur yoksa ikinci el mi? Ben ikinci ellere pek güvenemiyorum kim bilir adam nasıl kullandı. Ben cihazlarımı çok temiz kullanırım o yüzden başkasına pek güvenim yok.

Hocam Xbox'da çok paniklenecek bir durum yok. Cihazda aşırı ısınma yok ise ve fan sesi aşırı şekilde yok ise alınır. Öyle telefon bilgisayar gibi değil bu işler. 2 oyun oyna ısınma var mı bak. Fan sesi aşırı da duyulmuyorsa alınır. Sıfır almaya değmez.

Arkadaşlar 2-3 sene sonra destek kesilir diyorsunuz da 2-3 sene sonra zaten yeni nesil konsollar çıkacak muhtemelen.

Arkadaşlar bayağı abartıyor. PS4 ve Xbox One nesli için de bir kaç yıla fişi çekilecek dendi fakat kaç sene götürdüğü belli.
Hocam PS 5 Exclusive daha oyun gelmedi Series X ve PS 5 gayet güçlü konsollar en az 4-5 seneleri var.

Alırsam sıfır mı mantıklı olur yoksa ikinci el mi? Ben ikinci ellere pek güvenemiyorum kim bilir adam nasıl kullandı. Ben cihazlarımı çok temiz kullanırım o yüzden başkasına pek güvenim yok.

Adam işlemcisinde sucuk pişirecek değil, ikinci el al. Kısıtlı ömre sahip bir cihaz için sıfıra girilmez. Series X olsa eyvallah.

Starfield berbat bir optimizasyon sahibi olduğu için olabilir mi o?
İleride gelecek oyunları güzel optimizasyon ile tabii ki oynatır.

İleride çıkacak AAA oyunların Starfield'dan iyi performans vereceğini düşünmek pembe gözlük takmak olur. Şu anda herkes yeni motor geliştiriyor ya da EU5'e yükleniyor. Starfield performansı bile mumla aranacak 2 sene sonra.

4K televizyonda 2K oynasam ne olur?
6-7 yıl iyi bir süre gibi... Oynamadığım geçmiş konsol oyunlarının da zamanımı epey alacağını düşünürsek birkaç yıl eğlencesini kaybetmeden kullanılır gibi sanki.
1 TB SSD'yi harici mi alıyoruz?
Eski oyunları oynarım derseniz 10 Yılda gider 15 de ancak yeni nesil için 3-4 sene diyebiliriz. Geçmiş konsol oyunlarını da oynarsınız Xbox classic ve Xbox 360 için geriye dönük uyumluluk desteği var. 4K TV'de 2K oynarsanız görüntüyü 2K görürsünüz çünkü konsol maksimum 2K görüntü verebiliyor. 1 TB SSD Xbox için özel üretilenler var ancak tavsiye etmem. Normal harici HDD veya SSD alabilirsiniz ancak uzun vade için 2 TB tavsiye ederim.

Kesinlikle 2.el almalısın. 8-9'a garantili temiz cihazlar oluyor.

Hocam Xbox'da çok paniklenecek bir durum yok. Cihazda aşırı ısınma yok ise ve fan sesi aşırı şekilde yok ise alınır. Öyle telefon bilgisayar gibi değil bu işler. 2 oyun oyna ısınma var mı bak. Fan sesi aşırı da duyulmuyorsa alınır. Sıfır almaya değmez.

Adam işlemcisinde sucuk pişirecek değil, ikinci el al. Kısıtlı ömre sahip bir cihaz için sıfıra girilmez. Series X olsa eyvallah.

İleride çıkacak AAA oyunların Starfield'dan iyi performans vereceğini düşünmek pembe gözlük takmak olur. Şu anda herkes yeni motor geliştiriyor ya da EU5'e yükleniyor Starfield performansı mumla aranacak 2 sene sonra.

Peki sizce ikinci el Series S için ideal fiyat ne kadardır?

Geri
Yukarı