Xbox Series S 512 GB ömrü ne kadar kaldı?

Eğer xbox sızıntıları doğruysa seneye silindir tasarıma sahip bir series x yenilemesi geliyor yanında çıkardıkları yeni kol ile . 500 dolar denmiş fiyatına bence bu beklenmeli.

Adam işlemcisinde sucuk pişirecek değil, ikinci el al. Kısıtlı ömre sahip bir cihaz için sıfıra girilmez. Series X olsa eyvallah.

İleride çıkacak AAA oyunların Starfield'dan iyi performans vereceğini düşünmek pembe gözlük takmak olur. Şu anda herkes yeni motor geliştiriyor ya da EU5'e yükleniyor. Starfield performansı bile mumla aranacak 2 sene sonra.

Optimizasyonu düzgün yapıldıktan sonra her türlü oynabilir diye düşünüyorum.

İleride çıkacak AAA oyunların Starfield'dan iyi performans vereceğini düşünmek pembe gözlük takmak olur. Şu anda herkes yeni motor geliştiriyor ya da EU5'e yükleniyor. Starfield performansı bile mumla aranacak 2 sene sonra.
Artık yeni oyunlar için hiç bir optimizasyon beklentim yok. Adamlar gerçekçi fizikleri CS2'den kaldırdılar diye biliyorum hala optimizasyon oldukça kötü. Yeni gelişen oyunlar hiç ilgimi çekmemeye başladı. Bir yapımcı para için değil de cidden hakkıyla bir oyun yapana kadar bu olay düzelmez.

Hocam PS 5 Exclusive daha oyun gelmedi Series X ve PS 5 gayet güçlü konsollar en az 4-5 seneleri var.
4-5 sene ömrü neye göre biçiyorsun hocam? Daha geçenlerde Xbox'ın sızıntısı oldu ve donanım güçlendirmeye dahi gitmiyor. Oyunların isteyeceği donanım ve çıkacak teknolojiler ile alakalı bir durum var. Belki 1 sene sonra bile Series X ve PS5 yetersiz kalacak. Bana kalırsa ne konsollar için ne de PC donanımları için bir ömür biçemeyiz.

Optimizasyonu düzgün yapıldıktan sonra her türlü oynabilir diye düşünüyorum.

Optimizasyon sorunları yalnızca kaynak tüketimi ve kullanımına olumsuz yansır. Yoksa "optimizasyonu kötü diye 60 FPS alabilcekken 30 FPS alıyorum" diye bir durum söz konusu olamaz.

4-5 sene ömrü neye göre biçiyorsun hocam? Daha geçenlerde Xbox'ın sızıntısı oldu ve donanım güçlendirmeye dahi gitmiyor. Oyunların isteyeceği donanım ve çıkacak teknolojiler ile alakalı bir durum var. Belki 1 sene sonra bile Series X ve PS5 yetersiz kalacak. Bana kalırsa ne konsollar için ne de PC donanımları için bir ömür biçemeyiz.
Elbette bunu daha çok gelecekte beklenen oyunlara göre yorumluyorum sadece konsol üretmek çok masraflı bir iş adamlar daha ekmek bile yemeden yeni konsol çıkarma yoluna gitmezler. Sony Exclusive hiçbir oyun daha gelmedi. Yeni yeni gelmeye başlıyor. Konsolların zararına satıldığını da biliyoruz ek olarak.

Yeni konular

Geri
Yukarı