Xiaomi Mi Box nerede tamir ettirilir?

Merhaba Xiaomi Mi Box 1. nesil var. Elektrik gelmiyor gibi hiç tepki yok. Nerede tamir edilir? Bilgisayarcı anlar mı? Yeni alsam 2.200 lira her şey çok pahalı.

Doğrudan TV USB sinden besliyorsanız bir telefon adaptöründen enerji verip deneyin.

Zaten adaptörle besliyorsanız kullandığınız kabloyu ve adaptörü değiştirip tekrar bakın bakalım bir şey olacak mı?

Yeni adaptör almak gerekiyor sanırım 166 lira keşke telefon şarj cihazı ucu uygun olsa, adaptör alırım da onunla ilgisi yoksa elimde kalır yazık değil mi?

Yeni adaptör almak gerekiyor sanırım 166 lira keşke telefon şarj cihazı ucu uygun olsa, adaptör alırım da onunla ilgisi yoksa elimde kalır yazık değil mi?

Hocam eski bir telefondan tabletten falan kalan bir adaptörünüz ve kablonuz da mı yok evde? Biraz kurcalarsanız bulursunuz sağda solda.

Yani bunu cihaz gerçekten arızalı mı önce anlayın diye öneriyorum. Elektriksel olarak arızalıysa yapılabileceğini sanmıyorum bu arada, entegre devre kartları var bunlarda sonuçta, eskisi gibi diyot gitmiş hadi değiştirelim diyeceğiniz fiziksel devre elemanları yok üzerinde. Garantisi varsa aldığınız yerle irtibata geçin derim ben.

Son düzenleme:
Anladım bunlar Micro USB uçlu kablolar kullanıyor. 3-4 sene ve daha eski Android telefon ve tabletlerin tamamında neredeyse standart olarak kullanılan uç. Eski "Samsung ucu" diye de adlandıranlar var bu sebeple.

Konu komşudan bulun en azından sorunun kablodan veya adaptörden kaynaklı olup olmadığını anlamak için.

Anladım bunlar Micro USB uçlu kablolar kullanıyor. 3-4 sene ve daha eski Android telefon ve tabletlerin tamamında neredeyse standart olarak kullanılan uç. Eski "Samsung ucu" diye de adlandıranlar var bu sebeple.

Konu komşudan bulun en azından sorunun kablodan veya adaptörden kaynaklı olup olmadığını anlamak için.
Yuvarlak uçlu Nokia 3310 gibi Micro-USB değil keşke olsa... Yeka Xiaomi Mi Box (android Tv Set-top Box) Adaptör 5 Volt Fiyatı, Yorumları - Trendyol

Geri
Yukarı