Bilgisayar almalı mıyım?

Açıkçası bende 8.sınıfım, gördüğünüz gibi güçlü bir bilgisayara sahibim, fakat yeri geldiğinde dersime çalışır ya da bilgisayarımda surf yaparım, oyun oynamayı genellikle haftasonu arkadaşlarla birlikte girmeyi severim. Bazen çok girdiğim oluyor fakat ciddiye alınca geleceği düşününce her an bırakasım geliyor.
Bazı şeylerin etkisi sonradan gözüküyor. Umarım istediğiniz gibi sonuçlar alırsınız...

8 den 9. sınıfa geçince insan sudan çıkmış balığa dönüyor. Ben 10. sınıfım çoktan beridir bilgisayar ihtiyacım vardı. 9.sınıfın sonu 10. sınıfın başında aldım ve ne kadar kullanacağıma ailem ve kendim sayesinde sınırlar koydum. Eğer sende sınırlar koyacaksan al. Ama her gün oynayacaksan alma. 9 u bitir sonra al çünkü 9. sınıfın önceki 8 sınıfla alakası yok :)

Lise sınavının telafisi yok, bilgisayarın acelesi yok. Ne kadar üniversite sınavında iş sende bitse de iyi bir liseye gidersen hem çevrendeki insanların da çalışması ve rekabet hem de hocaların kalitesi sana yardımcı olur.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı