Bilgisayar almalı mıyım?

Lerasen

Decapat
Bu sene 8. sınıfa geçtim. Sınavım var çalışmam lazım iyi bir liseye gitmek için fakat bilgisayar almak istiyorum. Gereğinden fazla bilgisayara bakıyorum. Genelde oyun oynuyorum. Derslerimi etkiler diye korkuyorum, sizce almalı mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sene 8. sınıfa geçtim. Sınavım var çalışmam lazım iyi bir liseye gitmek için fakat bilgisayar almak istiyorum. Gereğinden fazla bilgisayara bakıyorum. Genelde oyun oynuyorum. Derslerimi etkiler diye korkuyorum, sizce almalı mıyım?

Bilgisayarı istediğin zaman alabilirsin fakat zaman geçti mi geri gelmiyor. Derslerine çalışıp iyi bir liseyi kazanman senin karına olacaktır. Derslerini etkileyeceği muhtemel bir olay. Elindekilerin değerini bil.

Cevabını kendin vermişsin. Ve hayatta yaptığın her şey derslerini etkiler. Giden zaman geri gelmiyor. O yüzden bilgisayar alma. Kazan ondan sonra al.

Boşver bu sene bilgisayarı derslerine çalış, en azından ortalama bir liseye git, çoğu insan hangi liseyi bitirdiğinin öneminin olmadığını asıl önemli olanın üniversite olduğunu söyler ki kısmen doğru ancak güzel bir üniversiteye gitmek istiyorsan ders çalışman lazım ve okul çevrende inan ders çalışmanda çok etkili oluyor. Yine de karar sana ait, tavsiyem; bu sene ders çalışmandan yana öte yandan lise bittikten sonra menzun kalabilirsin :D

Bilgisayar alıp anlık keyifler sonrasında başarısızlıkla gelen bir huzursuzluk mu istersin yoksa sene sonuna kadar bekleyip, başarılı olup ailene ben bilgisayar alacağım veya bilgisayar istiyorum deyip huzurlu huzurlu bilgisayarını kullanmak mı istersin? Seçim senin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı