Bilgisayar almalı mıyım?

Oyun oynamaktan illaki bir süre sonra sıkılıyorsun. Anlık hevesin varsa videoları izle veya biraz internet kafede oyna yok illa ben AAA oyunlar oynayacağım diyorsan al ama ben rekabetçi oyunlar dışında ileriki zamanlarda sıkacağını düşünüyorum.

Evet doğru söylüyor denendi beni 1 sene götürdü.

Benim takıldığım nokta zaten gerçekten ihtiyacım var mı konusu. Zaten bir laptopum var, eğer yeni PC alıp oyunlara vakit kalmazsa çok kötü olur.

Bir oturuşta 3-4 saat oynuyorsan derslerin için sıkıntı olabilir bak mesela ben şöyle yapıyordum en azından pandemi döneminde sabahleyin derslerimi bitiriyordum (13.00-17.00) akşamları bana kalıyordu yazın yapacaksan gönül rahatlığıyla alabilirsin ayrıca daha sınav öğrencisi değilsin bunları da göz önünde bulundur.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    7,7 KB · Görüntüleme: 30
Yani "bu neden bu kadar pahalı" der bence.

10 bine 0 oyun oynayacak notebook alamazsın GTX1650'nin altındaki ekran kartları hiçbir işe yaramaz en rahat 1650 ile oynarsin. 2. el olarak belki bulabilirsin. GTX 1650'li notebook alacaksan yenilenmiş olanı almaya dikkat et, yenilenmiş 1650 1650 Ti gücünde.

10 bine 0 oyun oynayacak notebook alamazsın GTX1650'nin altındaki ekran kartları hiçbir işe yaramaz en rahat 1650 ile oynarsin. 2. el olarak belki bulabilirsin. GTX 1650'li notebook alacaksan yenilenmiş olanı almaya dikkat et, yenilenmiş 1650 1650 Ti gücünde.
9600₺ ye rtx2060 sistem vardı.

Ekleme yapayım 1650'den başka ekran kartı bulamadıysan ve alacaksan 144Hz tarzı panelli laptop alma günümüz oyunlarında 90-100 FPS verecek bir ekran kartı değil sadece rekabetçi oyunlarda verir yani o Hertz'i göremezsin 40-45 FPS alırsan sana kasıyormuş gibi gelir.

Yeni konular

Geri
Yukarı