Ryzen 5 5600X işlemci için sıvı soğutma önerisi

caneryazici

Yoctopat
Daha fazla  
Ekipmanım;

Gigabyte B450M S2H 3600MHz anakart.
Thermaltake Smart RGB serisi 600W 80+ güç kaynağı.
MSI MPG Gungnir 110M kasa.
MSI VGA GeForce RTX 3060 Ventus 2X 12g ekran kartı.

AMD AM4 Ryzen 5 5600X işlemci.

Sıvı soğutucu almak istiyorum ne almalıyım? 3 tane seçenek çıkarttım ama emin değilim hangisini almalıyım ya da bunlar dışında bir tane önerir misiniz?

Corsair H100 RGB 240mm.
ID-Cooling FrostFlow X 240.
DeepCool LS520 SE RGB 240mm.

Sıvı soğutmaya gerek yok, bunlardan birini alın, fazlasıyla yeterli olur.

Geleceğe yatırım olması açısından şahsen 360mm sıvı soğutma tercih ederdim.

Arctic Liquid Freezer II - 360 Intel/AMD İşlemci Destekli PWM Sıvı Soğutucu (AR-ACFRE00068A) Amazon.com.tr

Bu markanın 420mm sıvı soğutmasını kullanıyorum ve memnunum tavsiye ederim.

Ekipmanım;

Gigabyte B450M S2H 3600MHz anakart.
Thermaltake Smart RGB serisi 600W 80+ güç kaynağı.
MSI MPG Gungnir 110M kasa.
MSI VGA GeForce RTX 3060 Ventus 2X 12g ekran kartı.

AMD AM4 Ryzen 5 5600X işlemci.

Sıvı soğutucu almak istiyorum ne almalıyım? 3 tane seçenek çıkarttım ama emin değilim hangisini almalıyım ya da bunlar dışında bir tane önerir misiniz?

Corsair H100 RGB 240mm.
ID-Cooling FrostFlow X 240.
DeepCool LS520 SE RGB 240mm.
Sıvı soğutma önerisini hava soğutmaların performansını bilmediğin için mi istedin hocam yoksa hava soğutma almak istemiyor musun? Bu önemli bir kriter. Phantom Spirit 120SE hem geleceğe dönük hem de şuanki işlemcin için yeterli olacaktır istersen testlerine falan bak internetten. Ben onu öneririm.
İlla sıvı soğutma diyorsan amazon prime ile bu 2400'e falan geliyor.

Öne 360mm takılabiliyormuş. Dediğim gibi illa sıvı soğutmaysa buna da DeepCool LE720 360mm LGA1700/AM5 ARGB Fanlı Siyah Sıvı İşlemci Soğutucu Uygun Fiyatları ile Tebilonda bir göz at ama bence gerçekten gereksiz para sıvı soğutma.

Sıvı soğutmaya gerek yok, bunlardan birini alın, fazlasıyla yeterli olur.

Bütçem varken almak istiyorum sonrasında düşünmemek için ama bunlara para verirken de düzgün bir şey alayım bari diyorum. Eğer olacaksa düzgün bir şeyler olsun diye sıvı soğutma istedim.

LS520 SE. H100'yi tercih etme.

Teşekkürler yorumun için:).

Geleceğe yatırım olması açısından şahsen 360mm sıvı soğutma tercih ederdim.

Arctic Liquid Freezer II - 360 Intel/AMD işlemci destekli PWM sıvı soğutucu (ar-acfRE00068A) Amazon.com.tr

Bu markanın 420mm sıvı soğutmasını kullanıyorum ve memnunum tavsiye ederim.

O kadar bir bütçem yok açıkçası 240mm alabiliyorum ama yorumunuz için teşekkürler:).

Bütçem varken almak istiyorum sonrasında düşünmemek için ama bunlara para verirken de düzgün bir şey alayım bari diyorum. Eğer olacaksa düzgün bir şeyler olsun diye sıvı soğutma istedim.
Hava soğutmalar yamuk mu hocam? 1500TL'ye alacağınız o Phantom Spirit 120SE'nin şuan soğutamayacağı Ryzen 7000 işlemcisi yok. Direkt yok yani hepsinde gayet yeterli. İşlemciniz için de gayet yeterli. LE720'ye bakabilirsiniz attım yukarıda linki var.

Sıvı soğutma önerisini hava soğutmaların performansını bilmediğin için mi istedin hocam yoksa hava soğutma almak istemiyor musun? Bu önemli bir kriter. Phantom spirit 120SE hem geleceğe dönük hem de şu anki işlemcin için yeterli olacaktır istersen testlerine falan bak internetten. Ben onu öneririm.
İlla sıvı soğutma diyorsan Amazon Prime ile bu 2400'e falan geliyor.

Öne 360mm takılabiliyormuş. Dediğim gibi illa sıvı soğutmaysa buna da DeepCool LE720 360mm LGA1700/AM5 ARGB Fanlı Siyah Sıvı İşlemci Soğutucu Uygun Fiyatları ile Tebilonda bir göz at ama bence gerçekten gereksiz para sıvı soğutma.

Bunun SEsini öneriyorlardı ama sizinkisi SE değil sizce arasındaki fark ne olur?

Teşekkürler yorumun için:).

O kadar bir bütçem yok açıkçası 240mm alabiliyorum ama yorumunuz için teşekkürler:).

Düzgün bir şey değil işte, sıvı soğutmalar arızalanmaya mahkumdur.

Hava soğutmalar yamuk mu hocam? 1500TL'ye alacağınız o Phantom spirit 120SE'nin şu an soğutamayacağı Ryzen 7000 işlemcisi yok. Direkt yok yani hepsinde gayet yeterli. İşlemciniz için de gayet yeterli. LE720'ye bakabilirsiniz attım yukarıda linki var.

Haha kesinlikle yamuk değildir ama sıvı soğutmanın adı var gibi geliyor yanlış mıyım? Daha iyi değiller mi?

Geri
Yukarı