Tesla alınır mı?

Merhaba,

Tesla'nın tüm modellerini alabilirsiniz sorun yok. Arıza durumunda parça gelene kadar beklemek zorunda kalırsınız. Detaylar için Twitter'dan Emir'e yazabilirsin. (@emir_tuncyurek)

Sıfır model Y mi, 2. el 2017 model S mi diye soruyorsan; Ben model S'i çok sevmeme rağmen ben model Y'yi tercih ederim. Çünkü;
1. 2023-2017 arasında piller 6 yıl yaşlanmış oluyor. Araç hiç kullanılmasa bile piller eskiyor ve pillerin kapasitesi zamana bağlı olarak düşüyor. Tesla Model S için üreticinin size vermiş olduğu garanti'nin dolmasına 2 yıl kalmış olacak. Bu büyük bir risk.
2. Yedek parça için S'den daha az beklemek zorunda kalırsınız. İlk teknik eğitimi alan ustalar model Y ile başlayacağı için sizin sorunuzu daha hızlı ve doğru tespit ederler. Model S'de henüz bu eğitimin verildiğini düşünmüyorum.
3. Model Y'nin internet bağlantı özelliğinin olması gerçekten harika bir şey. Örneğin, Spotify için telefonunuzdan internet paylaşmak zorunda değilsiniz. Veya araç güncellemesini kendi kendine yapacak. Şu anda Türkiye'de M... veya B.. markalarını dahi alsanız internet özelliğini kullanmıyorsunuz. Tesla dışında insanlar sadece elektrikli araç alıyorlar.

Son olarak ben Türkiye'de yaşamıyorum. Orada yaşasaydım bir tane Model Y alırdım. Fiyat/Performans olarak rakiplerinin üstünde yer alıyor. Karşılaştırma için aşağıya eklediğim tablolara göz atabilirsiniz.

Saygılarımla.

Marka sıralamasına göre otomobillerin menzilleri (WLTP) ve güncel fiyatları:
alfabetik-siralama-fiyat-listesi.jpg

Menzil (WLTP) sıralamasına göre güncel fiyatları:
menzile-gore-fiyat-listesi.jpg

Kaynak: Elektrikli Otomobil Haber ⚡

Merhaba,

Tesla'nın tüm modellerini alabilirsiniz sorun yok. Arıza durumunda parça gelene kadar beklemek zorunda kalırsınız. Detaylar için Twitter'dan Emir'e yazabilirsin. (@emir_tuncyurek)

Sıfır model Y mi, 2. el 2017 model S mi diye soruyorsan; Ben model S'i çok sevmeme rağmen ben model Y'yi tercih ederim. Çünkü;
1. 2023-2017 arasında piller 6 yıl yaşlanmış oluyor. Araç hiç kullanılmasa bile piller eskiyor ve pillerin kapasitesi zamana bağlı olarak düşüyor. Tesla Model S için üreticinin size vermiş olduğu garanti'nin dolmasına 2 yıl kalmış olacak. Bu büyük bir risk.
2. Yedek parça için S'den daha az beklemek zorunda kalırsınız. İlk teknik eğitimi alan ustalar model Y ile başlayacağı için sizin sorunuzu daha hızlı ve doğru tespit ederler. Model S'de henüz bu eğitimin verildiğini düşünmüyorum.
3. Model Y'nin internet bağlantı özelliğinin olması gerçekten harika bir şey. Örneğin, Spotify için telefonunuzdan internet paylaşmak zorunda değilsiniz. Veya araç güncellemesini kendi kendine yapacak. Şu anda Türkiye'de M... veya B.. markalarını dahi alsanız internet özelliğini kullanmıyorsunuz. Tesla dışında insanlar sadece elektrikli araç alıyorlar.

Son olarak ben Türkiye'de yaşamıyorum. Orada yaşasaydım bir tane Model Y alırdım. Fiyat/Performans olarak rakiplerinin üstünde yer alıyor. Karşılaştırma için aşağıya eklediğim tablolara göz atabilirsiniz.

Saygılarımla.

Marka sıralamasına göre otomobillerin menzilleri (WLTP) ve güncel fiyatları:
Eki Görüntüle 1749183

Menzil (WLTP) sıralamasına göre güncel fiyatları:
Eki Görüntüle 1749184

Kaynak: Elektrikli Otomobil Haber ⚡
Teşekkürler Çok iyi aciklamissiniz ❤

Babam TOGG çekilişine katılıp kazanamadı ve Tesla'ya yöneldi. İlla elektrikli araba istiyor. Tesla model s alınabilir mi 2.5m bütçesi var 2. el alacak sıfır değil.
Arkadaşlar da zaten önceki cevaplarında iyice açıklamış fakat şunu da unutmamak lazım Türkiye'de halen daha araç şarj istasyonları çok yaygın değil. Onun için menzili uzun olan elektrikli araç daha mantıklı. Performans olarak da Model Y zaten en iyiler arasında iç dizayn vb de genel olarak aynı olduğu için Tesla'larda o açıdan ziyade menzil ve batarya ömrü daha önemli faktör.

Model S çok güzel ama bence şimdilik Model Y siparişi versin çift motorlusunu ama otonom özelliğini ekletmesine gerek yok şimdilik. Yakın zamanda ikinci elde TOGG'u da görürüz istersenizde TOGG'u bekleyin ama fiyatı ne olur bilemem.

Yeni konular

Geri
Yukarı