Tesla alınır mı?

Bende elektriki araca geçiş konusunda bir dönem kararsız kaldım ve cesaret edemedim. Ancak 2. araç olarak alınabilir. Şuan 2. araç olarak elektirikli mini düşünüyorum. Markete falan giderken kullanılır.
Kesinlikle. Yine düşünmeyene lafım olmaz ama tek araçta ciddi risk. Yukarıda da görebilirsiniz 2. araç olarak düşünülür, alınır. Tek araç için mükemmel zengin ve "amaaaan satar alırız beeee" diyebilmek gerekli. 3 Araç sahibiyim. Opel Corsa 2014, VW T-Rock 2022, A3 Sedan 2014. 4.yü alsam yine geleneksel motor alırım. Tabi bu şahsi fakat bilmiyorum. Bana büyük kumar. Tesla'dan bağımsız elektrik kumar. Hibritlere lafım yok ama.
Aynı sure civarında Audi vardı geçen ay tek seferlik 100k dan fazla masraf çıkardi ben genel olarak araçlar için söyledim
Sen verdin diye hep böyle değil. Kullandığın araba Audi çünkü. Renoult kullanırsan şayet emin ol iç aksam Tesla'dan iyi olacak ve yemek parasına araba yaptırıyorsun. Kaldı ki servise götürürsen TR'de yine öpüyorlar. Sen iste çıkma,çakma parça bulursun Audi'ye. Tesla'da bu yok. Sanayiye götüremezsin. Götürsen arabandan olursun.

Düşün aldığından beri geçen süreyi. 100K diyorsun. Her kullanana mı çıkarmış mesela ?

Tesla da bu 500K kaçınılmaz. Sen vermişsin, Audi'de ben masraf yaşamadım mesela.

Genel olarak benzin/dizel daha fazla diyorsan bence hiiiiiç bilgin yok özür dilerim. Zira koca şanzıman/volan değiştirdi arkadaşım 30K verdi. Araç VW. araba 2008 model tek masrafı bu oldu. 2008'den beri ciddi tek masraf bak.

100 yıllardır arabalar 3 aşağı 5 yukarı aynı. Bundan dolayı elin çinlisi, konyalısı çakmasını, muadilini üretiyor. Sen alacağın elektrikli aracın bi elektronik aksamı bozulsun bakalım. Amerikadan Dolar ile x30 ile gelecek sana. Vergisi işçiliği yok bunun.

Son düzenleme:
Yine klasik batarya değişimi fiyatı muhabbeti yapılmış. Aziz Romalılar, Tesla zaten bataryalarına 8 yıl garanti veriyor yani 8 yıl içinde bir sıkıntı yaşarsanız para ödemiyorsunuz hadi diyelim 8 yıldan sonra sıkıntı yaşadınız. 8 yılda gelişen teknoloji ile birlikte batarya fiyatları daha da düşecek zaten. Nasıl bundan 8 yıl önce lüks olan teknolojik aletlerin fiyatı düştüyse bataryalarında fiyatı düşecek. Şehir içi ulaşım için Tesla gayet mantıklı ve ekonomik bir seçenek. Şehirler arası ulaşımda ise zaten belirli zaman aralıklarında mola verilmesi gerekiyor dolayısıyla yine mantıklı.

Ha bu demek değildir ki elektrikli araç %100 mantıklı, ne kadar geçmişi olsa da elektrikli arabalar bu ülkeye yeni giriş yaptı dolayısıyla "denek" olacağınızı kabul ederek almanız gerekli.

1.0 mı? Bende de 1.0 Ibiza var ortalamanız neler? Bana elektrikli uygun gelmiyor. Uzun yol yapıyorum ve işe gittiğim yolda düzlük olduğu için Regen de iyi çalışmaz sanırım. Hesabı iyi yapıp öyle alın. Size tek EV deneyimimi anlatayım babam birkaç sene önce E-Tron almıştı aracı teslim aldım Ankaraya babama vereceğim. Aracı tutamıyorum gaza dokunuyorum ve hemen 160 manyak bir şey ama şarj ciddi sıkıntı. Gaza bastıkça menzil hemen düşüyor ve vaadedilen değere pek yaklaşmıyor. Bunu da geçtim şarj yeri bulmak sıkıntı ve bulunca makineyi çalıştırmak da sıkıntı. Bayağı sıkıntı yaşadım ve babamda kısa sürede sattı. İyi düşünün derim ama şehiriçi pek sıkıntı olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı