RTX 4050 6 GB GTA 6 kaldırır mı?

Hepten abartıyorsunuz, RTX 40 Serisinden bahsediyoruz RTX 3050'leri bile tartışıyorlar 4050 mi kaldırmayacak? rahat kaldırır.

DLSS ve FG destekli olursa rahat kaldırır gibi geliyor. GTA 6'nın öyle çok sistem isteyeceğini sanmıyorum. RDR 2 gibi iyi optimize edilir büyük ihtimalle.

@KİNGSEMİH bence de Rockstar Games GTA 5 de yaptığı gibi güzel optimizasyon yapar bu oyun için. 3000 Serisi kartlar bile oynatır oyunu bir sıkıntı olmaz gibi.

6 GB VRAM devri bitti artık. RDR 2'de bile sorun çıkarıyor. GTA 6'yı asla oynatmaz.

4 GB VRAM var. RDR2 high 60+ FPS. Rockstar Games optimizasyonu iyi yapar kesinlikle.

Geçen yıl çıkmış Alan Wake 2 minimum 8 GB istiyor.

Peki GTA V, RDR 2, Forza 5 gibi oyunlarda high 60+ FPS alan bilgisayarımın GTA IV'de kasması? Optimizasyon ve DLSS ile 3000 serisi bile oynatacaktır.

4 GB VRAM var. RDR2 high 60+ FPS. Rockstar Games optimizasyonu iyi yapar kesinlikle.

Peki GTA V, RDR 2, Forza 5 gibi oyunlarda high 60+ FPS alan bilgisayarımın GTA IV'de kasması? Optimizasyon ve DLSS ile 3000 serisi bile oynatacaktır.
3060 ile o oyunda sabit 75 bile alınmıyor ki düşünün üstüne 3 tane fan patch yükledim optimizasyonu düzelsin diye yine yok bu oyunu hiç bir şey düzeltemez anca remake ile çözülür peki Rockstar denen firma bunu yapar mı? Bende öyle düşünmüştüm.

Arkadaşlar marka vermeden söyleyeceğim, markaya karşı ön yargı vardır vs. seven sevmeyen vardır, oralara girmek istemiyorum.
RTX 4050 6 GB, 16 GB RAM, 1TB SSD, i5 12. nesil Gaming laptop sizce GTA 6 oynatır mı?

Laptop oldugu icin kasmalar donmalar olabilir cok nadiren 4050 rahatça oynatabilir diye dusunuyorum 2060 üstü bir kart yeterli olur diye düşünüyorum.

Laptop oldugu icin kasmalar donmalar olabilir cok nadiren 4050 rahatça oynatabilir diye dusunuyorum 2060 üstü bir kart yeterli olur diye düşünüyorum.

Şu anda RTX 4050 i5 12.nesil laptop kullanıcısıyım, 1x16 RAM takılı fakat 2x16 takacağım yani 32 olacak şekilde GTA 5 de tek RAM kullandıgım için 16 FPS yardımı yapamıyor Dual channel şart şu anda bu RAM'le 100+ yüksek grafiklerde oynayabiliyorum ara ara 80'lerde takılmasının sebebi de RAM genelde 120 arası dolanıyor 32 GB RAM oldugum da eminim 100'den düşmez GTA 6'yı çok fazla abartıyorlar ona bakılırsa RDR 2 de aşırı grafikli bir oyun GTA 6 fragmanında 8k-4K 2K ile çekilmiş bir fragman 1080p ekran kartı için rahat bir şekilde açacak oyunu insanlarımız fragman kalite videosunu çok detaylı gördüğü için oyunu da aynı o şekil oynayacaksınız diye bir şey yok benim fikrim 3060 Mobile ekran kartlarından sonra rahat bir şekilde açacaktır oyunu Ultra da kesin gözüm yok fakat orta grafik net.

Geri
Yukarı